wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

 1. wroclaw.pl
 2. Akademicki Wrocław
 3. Aktualności
 4. Wrocławskie uczelnie otwierają swoje drzwi! Poznajcie terminy i programy spotkań
Studenci UPWr prezentują działalność Koła Naukowego Architektury Krajobrazu podczas zeszłorocznych dni otwartych na uczelni Materiały prasowe Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
Studenci UPWr prezentują działalność Koła Naukowego Architektury Krajobrazu podczas zeszłorocznych dni otwartych na uczelni

Wiosną wrocławskie uczelnie zapraszają przyszłych kandydatów na studia na dni otwarte. Podczas spotkań wyjaśniane będą zasady rekrutacji i studiowania, prezentowane budynki i laboratoria oraz przedstawiane osiągnięcia naukowców. Uczelnie przygotowały też gry, wystawy i pokazy.

Reklama

Dni otwarte na każdej uczelni organizowane są w innym terminie, dzięki czemu można uczestniczyć w kilku wydarzeniach.

Jeśli chodzi o program, to uczelnie proponują spotkania z działami rekrutacji, wykładowcami, studentami, a nawet powiązanymi organizacjami. Dodatkowo organizowane są wykłady, wizyty w laboratoriach, wystawy, pokazy, a nawet gry miejskie.

Ponieważ w niektórych przypadkach termin wydarzenia jest jeszcze odległy (Uniwersytet Medyczny i Uniwersytet Wrocławski), a ilość atrakcji ogromna (Politechnika Wrocławska), szczegółów należy szukać na stronach poszczególnych uczelni – podajemy je w opisach.

8 marca: Uniwersytet Przyrodniczy (Kampus Grunwaldzki)

Dzień otwarty na UPWr rozpocznie się o godz. 10.00 w budynku Centrum Dydaktyczno-Naukowego. Wydarzenie otworzą, znani z uczelnianego TikToka, Kamila Kuźniak i Kamil Kempiński.

Po prezentacji oferty uczelni odbędą się krótkie wykłady w auli Jana Pawła II:

 • Niech żywność będzie z Tobą
 • Woda na skraju wyczerpania, czyli o co tyle hałasu?
 • Wyginąć czy nie wyginąć – pszczele rozterki 
 • To pieski się operuje? Lasery i inne bajery w chirurgii weterynaryjnej
 • Ostatnia baryłka ropy – co dalej?

Od godz. 12.00 studenckie koła naukowe pokażą, jakie badania prowadzą po wykładach. Zaprezentują m.in., jak izoluje się DNA, jak rozpoznać czaszki i czym są molekularne lody. 

Kolejną atrakcją będzie gra terenowa, która rozpocznie się o godz. 12.30.

Na wydarzenia obowiązują zapisy tylko dla większych grup (np. całych klas) oraz na zwiedzanie klinik weterynaryjnych. W tych przypadkach należy dzwonić pod numer 71 320 10 75 lub napisać na adres rekrutacja[et]upwr.edu.pl.

Pozostałe wydarzenia - wykłady, pokazy, gra terenowa - dla uczestników indywidualnych nie wymagają zapisów.

Dzień otwarty na Uniwersytecie Przyrodniczym odbędzie się 8 marca w godz. od 10.00 do 13.30 w budynku Centrum Dydaktyczno-Naukowego przy placu Grunwaldzkim 24a.

24 i 25 marca: Akademia Sztuk Pięknych

Dni otwarte potrwają cały weekend. Przy stoiskach porozmawiacie o egzaminach wstępnych, konsultacjach i kursach przygotowawczych dla kandydatów oraz specyfice studiowania na ASP.

Organizowane będą spotkania z wykładowcami i oprowadzania po uczelnianych pracowniach w budynkach przy pl. Polskim 3/4 i Traugutta 19/21. Porozmawiacie też ze studentami różnych kierunków, w tym działającymi w ramach Samorządu Studenckiego.

Dni otwarte to dobra okazja do uczestniczenia w pokazach dmuchania i odlewania szkła, technik graficznych oraz formowania i odlewania obiektów rzeźbiarskich.

Program dostępny jest na stronie ASP.

od 25 marca do 20 czerwca: Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski nie organizuje jednego dnia otwartego. Każdy instytut lub wydział będzie prezentował się w wybranym przez siebie terminie. Ogólne informacje o uczelni i studiowaniu, zarówno dla kandydatów z Polski, jak i z zagranicy, opublikowane są na serwisie rekrutacyjnym

 • Instytut Historii Sztuki organizuje dzień otwarty 25 marca w godz. od 12.00 do 14.00 (przy ul. Szewskiej 36): w programie jest oprowadzanie po budynku, prezentacja projektów realizowanych przez naukowców i rozmowy na temat zasad rekrutacji.
 • Instytut Psychologii organizuje dzień otwarty 25 marca w godz. od godz. 9.30 do 14.30

 • Wydział Nauk Społecznych organizuje dzień otwarty 31 marca w godz. od 10:00 do 12:30 (w kampusie WNS, budynek 2/3, przy ul. Koszarowej 3/21): w programie spacer po kampusie, wykłady, warsztaty, pokaz debaty oksfordzkiej. W trakcie wydarzenia zapoznacie się z ofertą studiów i możliwościami aktywności studenckiej, również międzynarodowej.

 • Instytut Historyczny organizuje dzień otwarty 31 marca w godz. od 9.30 do 14.45 (ul. Szewska 49): zaplanowano wykłady o historii i giełdę kół naukowych działających w Instytucie.
 • Instytut Archeologii organizuje dzień otwarty 1 kwietnia w godz. od 11.00 do 12.30 (ul. Szewska 48, II piętro, sala 202): będą rozmowy o studiowaniu archeologii, prowadzonych pracach wykopaliskowych oraz aktywnościach, jakie można realizować w ramach koła naukowego.
 • Instytut Matematyczny organizuje dzień otwarty 1 kwietnia w godz. od 11.00 do 14.00

 • Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej organizuje dzień otwarty w dniach 13 i 14 kwietnia; przy czym w czwartek online, a w piątek stacjonarnie w budynku przy ul. Joliot-Curie 15;
 • Instytut Filologii Germańskiej organizuje dzień otwarty 15 kwietnia w godz. od 10.00 do 12.00 przy pl. Nankiera 15b

 • Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej organizuje dzień otwarty 21 kwietnia w godz. od 17.00 do 20.00 (patio przy ul. Szewskiej 50/51 lub, w zależności od pogody, sala 208 przy ul. Szewskiej 36): w programie prezentacja zainteresowań badawczych pracowników oraz działalności koła naukowego. Na zakończenie koncert zespołu Bardziej.
 • Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowaniu Środowiska, Wydział Fizyki i Astronomii organizuje dzień otwarty 21 kwietnia (szczegóły będą podane później)
 • Katedra Filologii Niderlandzkiej organizuje dzień otwarty 25 marca w godz. od 11.00 do 12.00 (ul. Kuźniczej 21-22, wejście od ul. Nożowniczej, sala 307): będzie prezentowany nowy program studiów, odbędą się też spotkania z przedstawicielami Ośrodka Kultury Niderlandzkiej oraz ze studentami niderlandystyki, w tym z członkami koła naukowego.
 • Instytut Kulturoznawstwa organizuje dzień otwarty 20 czerwca w godz. od 16.00 do 18.00 (ul. Szewskiej 50/55): dzień otwarty zorganizowany jest w ramach corocznego święta kulturoznawstwa znanego jako Kulturnatywa.

Więcej informacji znajdziecie na stronie uczelni.

25 marca: Coventry University Wrocław

Podczas dnia otwartego na Coventry University Wrocław spotkacie wykładowców i weźmiecie udział w Subject Talks, czyli prezentacjach kierunków z ich wykładowcami.

Przedstawiciele uczelni opowiedzą o unikatowych cechach modelu kształcenia tego brytyjskiego uniwersytetu oraz procesie rekrutacji.

Nie zabraknie też okazji do spotkań z obecnymi studentami z Polski i z zagranicy.

Tego dnia otwarte będą wszystkie pracownie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie uczelni

27–31 marca: Akademia Sztuk Pięknych

Przez cały tydzień, od poniedziałku do piątku, o godz. 17.00 ASP zaprasza na dni otwarte online. Przedstawiciele poszczególnych wydziałów opowiedzą o zasadach przyjmowania na uczelnię:

 • 27 marca z Wydziału Ceramiki i Szkła,
 • 28 marca z Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów,
 • 29 marca z Wydziału Malarstwa,
 • 30 marca z Wydziału Rzeźby i Mediacji Sztuki,
 • 31 marca z Wydziału Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii.

Link do spotkań 

28 marca: Uniwersytet Medyczny

W trakcie Dnia Otwartego UMW przewidziane są prezentacje dotyczące: 

 • zasad rekrutacji,
 • oferty domów studenckich,
 • stypendiów,
 • wymian międzynarodowych.

Tego dnia spotkacie się ze studentami wszystkich organizowanych przez uczelnię kierunków – 10 z nich prowadzonych jest w języku polskim, a 2 w języku angielskim. Poznacie członków organizacji i stowarzyszeń działających na uczelni i wysłuchacie tematycznych wykładów.

Dzień otwarty na Uniwersytecie Medycznym odbędzie się 28 marca w budynku Centrum Naukowej Informacji Medycznej (CNIM), Biblioteka Główna ul. Marcinkowskiego 2–6.

Informacje o wydarzeniu będą wkrótce aktualizowane na uczelnianej stronie.

30 marca: Politechnika Wrocławska

W budynku C-13 (Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 23-25) odbędą ogólne spotkania z przedstawicielami 14 wydziałów PWr, w tym nowego Wydziału Medycznego. Obecni będą też pracownicy Działu Rekrutacji, Biura Karier oraz członkowie kół naukowych, które działają na uczelni.

Ponadto na I piętrze budynku C-13 będą organizowane spotkania i wyświetlane filmy o rekrutacji, uczelni i studiowaniu.

Każdy wydział PWr przygotował dodatkowe atrakcje:

 • Wydział Architektury: zwiedzanie budynków i pracowni, zbiórka przed wejściem budynku E1 przy ul. Bolesława Prusa 53/55;
 • Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego: pokazy i warsztaty na temat ruchów wody i towarzyszących mu zjawiskach w rzekach i kanałach; budynek A1, sala 57 przy Wybrzeżu Stanisława Wyspiańskiego 27;
 • Wydział Chemiczny: wykłady tematyczne w budynku A2 przy Wybrzeżu Stanisława Wyspiańskiego 29; pokazy i wizyty w pracowniach w różnych lokalizacjach;
 • Wydział informatyki i Telekomunikacji wykłady i prezentacje naukowców poszczególnych katedr; budynek C-1 przy ul. Janiszewskiego 11-17;
 • Wydział Elektryczny wykłady o automatyce przemysłowej, elektromobilności i elektromechanice; różne lokalizacje;

 • Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii zwiedzanie laboratoriów i spotkania na temat geologii, surowców mineralnych i eksploatacji surowców (różne lokalizacje);
 • Wydział Inżynierii Środowiska stoisko w budynku C-13 przy Wybrzeżu Stanisława Wyspiańskiego 23-25;
 • Wydział Zarządzania wykłady tematyczne np. o wyborach konsumenckich, zarządzaniu i HR; budynek B-4 przy ul. Łukasiewicza 5;
 • Wydział Mechaniczno-Energetyczny wykłady i prezentacje w laboratoriach; różne lokalizacje;
 • Wydział Mechaniczny pokazy w laboratoriach automatyki, spawalnictwa, inżynierii biomedycznej, druku 3D, robotyki, maszyn i pojazdów (przewidziane są tylko dwie tury, pierwsza w godz. od 10.00 do 12.00; druga w godz. od 12.00 do 14.00;

 • Wydział Podstawowych Problemów Techniki wykłady i zajęcia w laboratoriach np. fizyki doświadczalnej, technologii kwantowych, manipulantów optycznych i spektroskopii laserowej; różne lokalizacje;
 • Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów prezentacje, wykłady i zajęcia w laboratoriach; w wydarzeniu może uczestniczyć 5 grup po 15 osób; budynek C-1 przy ul. Janiszewskiego 11-17;
 • Wydziału Matematyki wykłady w budynku C-19 przy ul. Hoene-Wrońskiego 13C.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie uczelni.

1 kwietnia: Akademia Wychowania Fizycznego

Uczelnia przygotowała kilka form drzwi otwartych.

 • Spotkanie stacjonarne rozpocznie się o godz. 11.00 na głównym kampusie uczelni w kompleksie Stadionu Olimpijskiego w budynku P-4. Przedstawiciele wydziałów i jednostek działających na uczelni odpowiedzą na pytania dotyczące zasad rekrutacji i dostępnych kierunków, wymian zagranicznych, kół naukowych, samorządu studenckiego, klubie sportowym i zespole pieśni i tańca. Będą też pokazy i konkursy. Spotkanie zakończy oprowadzanie po kampusie.
 • Spotkanie online w językach polskim i ukraińskim (projekt Welcome to AWF) będzie trwało od w godz. 9.00 do w godz. 11.00 na platformie zoom.

13 kwietnia: Uniwersytet Przyrodniczy (Kampus Biskupin)

Dzień otwarty na kampusie Grunwaldzkim odbył się 8 marca, 13 kwietnia UPWr organizuje spotkanie na kampusie Biskupin Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności przy ul. Chełmońskiego 37/41. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do godz. 14.00.

W programie jest zwiedzanie kampusu, w tym laboratoriów, sal dydaktycznych i Europejskiej Pasieki Miejskiej. Oprócz tego będą:

 • wykłady na temat żywności, dostępu do wody i nowoczesnych metod leczenia stosowanych w chirurgii weterynaryjnej;
 • pokaz kuchni molekularnej (z opcją spróbowania przygotowanych przysmaków);
 • stoiska, przy których przedstawiciele kół naukowych UPWr i organizacji studenckich opowiedzą o swojej aktywności.

W ramach dnia otwartego odbędzie się też gra terenowa z nagrodami.

14 kwietnia: Akademia Wojsk Lądowych

Wydarzenie zacznie się o godz. 10.00 i potrwa do godz. 15.00.

Podczas dnia otwartego nie tylko zapoznacie się z ofertą edukacyjną Akademii, ale też z zasadami rekrutacji na studia wojskowe i cywilne. Poznacie bazę dydaktyczno-naukową uczelni i działalność uczelnianych organizacji studenckich. To też możliwość spotkania z podchorążymi, którzy przedstawią zalety studiowania na Akademii.

Zobaczcie zdjęcia z po poprzednich dni otwartych na AWL.

17–27 kwietnia: Uniwersytet SWPS

Uczelnia organizuje spotkania informacyjne w formie 16 webinariów. Link do transmisji poszczególnych wydarzeń można otrzymać po rejestracji na stronie SWPS-u. Poszczególne spotkania odbędą się:

 • 17 kwietnia: studia azjatyckie w godz. 17.00–18.00, zarządzanie, HR w godz. 18.30–19.30,
 • 18 kwietnia: studia w języku angielskim w godz. 17.00–18.00, życie publiczne w godz. 18.30–19.30,
 • 19 kwietnia: filologia angielska w godz. 17.00–18.00, iberystyka i italianistyka w godz. 18.30–19.30,
 • 20 kwietnia: skandynawistyka w godz. 17.00–18.00, psychologia w Krakowie w godz. 18.30–19.30,
 • 24 kwietnia: School of Form (projektowanie) w godz. 17.00–18.00, psychologia w godz. 18.30–19.30
 • 25 kwietnia: kulturoznawstwo w godz. 17.00–18.00, prawo w godz. 18.30–19.30,
 • 26 kwietnia: psychologia i informatyka w godz. 17.00–18.00, dziennikarstwo, branding i social media w godz. 18.30–19.30,
 • 27 kwietnia: informatyka w godz. 17.00–18.00, grafika w godz. 18.30–19.30.

18 kwietnia: Dolnośląska Szkoła Wyższa

W ramach dnia otwartego na uczelni odbędą się spotkania z rektorem i Biurem Rekrutacji. Dowiesz się, jak wygląda proces rekrutacyjny oraz jakie dokumenty należy złożyć i kiedy.

W programie będą też warsztaty i wykłady, m.in. z zakresu psychologii w biznesie, kryminologii, kosmetologii, dietetyce, dziennikarstwie i projektowaniu gier.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do 14.00. Obowiązują zapisy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl