wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Trenażery, czołgi i strzelanie. Akademia Wojsk Lądowych pokazała, czego uczy [FOTORELACJA]

Już przed wjazdem na teren Akademii Wojsk Lądowych widać było, że to nie jest ani zwyczajny dzień, ani zwyczajna uczelnia. Obejrzyj zdjęcia z dnia otwartego dla uczniów szkół średnich. Pod każdym zdjęciem znajdziesz opis tego, co działo się po drugiej stronie szlabanu.

Reklama

Na drzwi otwarte (3 marca) Akademii Wojsk Lądowych przyjechali głównie uczniowie szkół mundurowych, choć uczelnia oferuje również studia cywilne. Pytani przez nas uczniowie najczęściej zainteresowani byli logistyką i dowodzeniem. A przecież na AWL można studiować więcej kierunków. Są tu dwa wydziały:

  • nauk o bezpieczeństwie (kierunki dla wojskowych: inżynieria bezpieczeństwa; kierunki dla cywilów: bezpieczeństwo narodowe i inżynieria bezpieczeństwa);
  • zarządzanie (kierunki dla wojskowych: dowodzenie, informatyka, logistyka I stopnia i zarządzanie II stopnia; kierunki dla cywilów: informatyka I stopnia, logistyka I stopnia i zarządzanie).

[galleryButton]

Informacje o kierunkach niewiele jednak mówią o charakterze uczelni: symulacjach na specjalistycznym sprzęcie, ćwiczeniach fizycznych, treningach ogniowych, umiejętnościach dowódczych i wiedzy strategów. Aby choć trochę poznać klimat studiów na Akademii Wojsk Lądowych, obejrzyj naszą fotorelację z dnia otwartego.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl