wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Seminarium "Sztuczna inteligencja dla dobrego życia: medycyna -nauka- biznes”
Seminarium "Sztuczna inteligencja dla dobrego życia: medycyna -nauka- biznes”

Jaki wpływ na medycynę, naukę i biznes ma i będzie miał rozwój nowych technologii? Czy Sztuczna Inteligencja zmieni funkcjonowanie większości dziedzin gospodarki, a na nasze codzienne życie będzie miała tak wielki wpływ, jak wynalezienie elektryczności czy internet?

Reklama

O tym - między innymi - dyskutowali goście zaproszeni na seminarium  „Sztuczna inteligencja dla dobrego życia: medycyna - nauka - biznes”, które zorganizowaliśmy we współpracy z Biurem Strategii Miasta, Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławia, Biuro Smart City i Zarządzania Projektami oraz PwC.

Wydarzenie było częścią cyklu seminariów, poświęconych rozwojowi Sztucznej Inteligencji.

„Utrwalając myślenie o Wrocławiu, jako rozwijającym się centrum badań nad Sztuczną Inteligencją, w trakcie tego seminarium chcemy zwrócić uwagę na dobroczynny wpływ SI na zdrowie i dobrostan człowieka, zwłaszcza w okresie pandemii. Ważne, żebyśmy dostrzegali potencjał naukowców i firm, zajmujących się tym tematem i wspólnie kreowali ich rozwój, nie zapominając o etycznej odpowiedzialności” – mówi Jakub Mazur, Wiceprezydent Wrocławia.

Wśród zaproszonych na seminarium gości znaleźli się znakomici naukowcy, zajmujący się tematem SI i danologią – m.in. prof. Justin Calabrese (Center for Advanced Systems Understanding, Helmholtz-Zentrum Dresden-Rossendorf), prof. Nitesh Chawla, (Computer Science & Engineering, University of Notre Dame - Indiana, USA), prof. Tomasz Kajdanowicz, (Wrocław University of Science and Technology) oraz przedstawiciele samorządów i biznesu.

„Już od jakiegoś czasu, jako Wrocławskie Centrum Akademickie, podejmujemy działania, mające na celu zmapowanie wrocławskich naukowców, zajmujących się w swoich badaniach Sztuczną Inteligencją i korzystających z jej potencjału oraz możliwości, które stwarza. Mogę zdradzić, że prowadzona interdyscyplinarna dyskusja i wymiana doświadczeń, zapowiada bardzo ciekawe projekty na przyszłość” – mówi Tomasz Janoś, dyrektor WCA.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, seminarium odbyło się w formule hybrydowej. W BarBarze (Strefa Kultury we Wrocławiu) spotkali się głównie prelegenci, a pozostali uczestnicy wzięli udział w wydarzeniu online, za pośrednictwem platformy streamingowej.

Partnerem medialnym seminarium był portal Sztuczna Inteligencja

Nagranie z wydarzenia:

Seminar: Artificial Intelligence for a better living: medicine, science-business"

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl