RUSZA V EDYCJA PROGRAMU MOZART
Miasto, po raz kolejny, wychodzi ze swoją ofertą do aktywnych naukowców i przedsiębiorców, którzy jako partnerstwa naukowo-biznesowe mogą składać wnioski o wsparcie finansowe dla swoich projektów. Partnerstwa, których propozycje zostaną ocenione przez Miasto najwyżej, otrzymają z budżetu miejskiego dofinansowanie.
Program stanowi wsparcie finansowe dla partnerstw utworzonych przez naukowców i firmy działające we Wrocławiu. Jego celem jest doprowadzenie do powstania nowych produktów, usług oraz innych rozwiązań mających pozytywny wpływ na lokalny rynek pracy. Program został uchwalony w 2012 r. przez Radę Miejską Wrocławia (uchwała nr XXIX/652/12) i będzie realizowany do 2018 r.
Dotąd, w ramach Programu, sfinansowanych zostało już 107 projektów realizowanych przez partnerstwa naukowo-biznesowe. Łączna kwota dofinansowania partnerstw przekroczyła 4 mln zł. Były to projekty odpowiadające konkretnym potrzebom przedsiębiorców, które jednocześnie miały pozytywny wpływ na praktykę dydaktyczną pracowników wrocławskich uczelni i instytutów naukowych.
Na współpracy naukowców z przedsiębiorcami zyskali przede wszystkim wrocławianie, ponieważ powstało dotąd kilkadziesiąt nowych miejsc pracy, a ciągły rozwój przedsiębiorstw będzie prowadził do zapotrzebowania na kolejnych pracowników.
Podstawowe informacje o V edycji programu MOZART
DO UDZIAŁU W PROGRAMIE ZAPRASZAMY PARTNERSTWA:
- firm działających na terenie Wrocławia i zatrudniających tu pracowników (co najmniej dwóch) na umowę o pracę
oraz
- naukowców ze stopniem co najmniej doktora, zatrudnionych na uczelni na stanowiskach pracownika naukowo-dydaktycznego lub naukowego bądź w jednostkach naukowych na stanowisku pracownika naukowego.
W RAMACH V EDYCJI PROGRAMU:
- Miasto Wrocław dofinansuje maksymalnie 30 partnerstw;
- projekty realizowane będą w wymiarze czasu pracy: 32 godziny miesięcznie przez 12 miesięcy (z opcją wydłużenia czasu trwania projektu partnerstwa);
- zgodnie z zapisami programu kwota dofinansowania ze strony budżetu Miasta (wynagrodzenie naukowca za 32 godziny pracy) wyniesie 3 200 brutto/mies. - dofinansowanie stanowi pomoc de minimis udzielaną firmom;
- dofinansowane zostaną partnerstwa zorientowane na rozwój rynku pracy poprzez tworzenie przede wszystkich nowych produktów i usług;
- wartością dodaną składanych aplikacji będzie zaprezentowanie wpływu rezultatów projektu na macierzyste środowisko pracy naukowca, a także możliwości kontynuacji pracy w ramach szerszych programów badawczych.
TERMIN ZGŁASZANIA SIĘ DO UDZIAŁU W V EDYCJI PROGRAMU: 15.06.2016 r .
Lista dokumentów konkursowych (do wypełnienia online lub załączenia w formie elektronicznej -- skan):
(Uwaga. Aplikacja umożliwiająca przesłanie wniosku online o dofinansowanie wraz z niezbędnymi załącznikami zostanie uruchomiona 1.05.2016 r. Na ten moment zostaje udostępniony formularz (pdf) zawierający wszystkie pytania z wniosku. W związku z tym prosimy o nienadsyłanie do 30.04.2016 r. wniosków o dofinansowanie.)
- Wniosek o dofinansowanie (do wypełnienia online)
- Oświadczenie firmy o spełnianiu warunków określonych w uchwale (do załączenia w formie elektronicznej -- skan) – zał. nr 1 do wniosku;
- Formularz informacji przy ubieganiu się o pomoc de minimis (do załączenia w formie elektronicznej -- skan) – zał. nr 2 do wniosku;
- Oświadczenie o uzyskanej pomocy de minimis (do załączenia w formie elektronicznej -- skan) – zał. nr 3 do wniosku;
- Upoważnienie (do załączenia w formie elektronicznej -- skan) – zał. nr 4 do wniosku;
- Zaświadczenie o zatrudnieniu naukowca na uczelni na stanowisku pracownika naukowo-dydaktycznego lub naukowego/w jednostce naukowej na stanowisku pracownika naukowego (do załączenia skan).
Prosimy o wypełnienie dokumentów od 2 do 5 na formularzach przygotowanych przez Organizatora (zeskanowane pliki należy załączyć do wniosku).
WSPARCIE PROCESU TWORZENIA PARTNERSTW:
Program nie wspiera procesu tworzenia partnerstw poprzez kojarzenie naukowców z firmami. Jednak w celu ułatwienia nawiązywania kontaktów pomiędzy naukowcami a firmami na stronie www.wca.wroc.pl została przygotowana przestrzeń dla przedstawienia ich ofert.
Naukowców i firmy zainteresowane umieszczeniem swoich ofert na stronie prosimy o przesłanie wypełnionych formularzy dla przedsiębiorstw/naukowców na adres [email protected].
HARMONOGRAM DZIAŁAŃ:
- od 1.05.2016 r. do 15.06.2016 r. – rejestracja internetowa kandydatów;
- do 7.09.2016 r. – przeprowadzenie weryfikacji formalnej i merytorycznej wniosków oraz opublikowanie wyników konkursu;
- do 30.09.2016 r. – podpisanie trójstronnych umów stażu;
- od 1.10.2016 r. – rozpoczęcie realizacji projektów partnerstw.
Aby przybliżyć Państwu ideę Programu oraz zasady konkursu zorganizowane zostaną spotkania informacyjne, o których poinformujemy w najbliższym czasie.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu dostępnym na stronie internetowej www.wca.wroc.pl.
KONTAKT:
Anna Gil – koordynator programu[email protected]tel. 71 770 20 05Anna Banaś – opiekun partnerstwanna.banaś@um.wroc.pltel. 71 798 13 13
Kamila Bielawska – opiekun partnerstw[email protected]tel. 71 798 13 14
Wioletta Zapotoczna– opiekun partnerstw[email protected]tel. 71 798 13 16