wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

25°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 17:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Te studia we Wrocławiu biją rekordy popularności

Prawie 40 osób na miejsce na studia aktorskie. We wrocławskiej Akademii Sztuk Teatralnych trwają egzaminy wstępne. Absolwentami wrocławskiej szkoły aktorskiej są największe gwiazdy polskiego filmu i teatru, m.in. Mirosław Baka, Kinga Preis, Robert Więckiewicz, czy Arkadiusz Jakubik.

Reklama

Trwają egzaminy wstępne na kierunki aktorskie we wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych. Jak co roku o przyjęcie starają się setki młodych ludzi, którzy marzą o karierze filmowej i teatralnej.

Trafili pod dobry adres. Absolwentami wrocławskiej szkoły aktorskiej są największe gwiazdy polskiego filmu, m.in. Mirosław Baka, Kinga Preis, Robert Więckiewicz, Arkadiusz Jakubik.

Jak wyłowić talent w takim tłumie

We Wrocławiu aktorzy są kształceni na dwóch wydziałach: aktorskim oraz lalkarskim. O przyjęcie na wydział aktorski starają się 764 osoby, na studia aktorskie na wydziale lalkarskim – 296 osób. Na obu kierunkach jest po 20 miejsc.

Rekrutacja jest rozpisana na kilka etapów. Pierwszy trwał do końca czerwca i polegał na selekcji kandydatów na podstawie przesłanych nagrań video.

W poniedziałek, 1 lipca, rozpoczną się przesłuchania na żywo kandydatów na wydział aktorski, tydzień później przed komisjami popisywać się będą kandydaci na aktorów na wydziale lalkarskim.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl