wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. FameLab 2015: Wrocławianka z nagrodą

FameLab to międzynarodowa impreza przeznaczona dla studentów i młodych naukowców. W Polsce była organizowana po raz czwarty. Zasady konkursu są proste: uczestnik mają na żywo atrakcyjnie opowiedzieć o badaniach, w których się specjalizują. Nie mogą używać komputera, ani rzutnika, a do pomocy wykorzystać tylko przedmioty, które są w stanie sami wnieść na scenę i obsłużyć.

Oceniają ich specjaliści od komunikacji wizerunkowej, dziennikarze zajmujący się nauką i naukowcy. Intencją organizatorów: Centrum Nauki Kopernik i British Council, jest popularyzacja badań naukowych. W tym roku do udziału w polskim FameLab zgłosiło się prawie 100 osób, z których do finałów zakwalifikowano dziewięciu młodych uczonych.

Zwycięzcy dotychczasowych polskich edycji konkursu w światowym finale zajmowali dotąd miejsca co najmniej w pierwszej dziesiątce.

W tym roku pierwsze miejsce rozgrywanego w sobotę w Warszawie konkursu zajął dr Szymon Drobniak z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który swoją prezentację zatytułował „Genu nie wydłubiesz, czyli żony – intrygantki”.

W dziewięcioosobowym finale wystartowała także wrocławianka. Alicja Wolny zajmuje się badaniami metod dokładnego określania wielkości tkanki nowotworowej. Młoda chemiczka otrzymała nagrodę specjalną ufundowaną przez koncern BASF.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl