wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Chcą pomóc seniorom chorym na Parkinsona i zapraszają na terapię

Na Wydziale Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na wiosnę rozpocznie się innowacyjny projekt, skierowany do seniorów, mający pomóc w leczeniu Parkinsona. Trwają poszukiwania chętnych, którzy pomogą potwierdzić teorię w praktyce.

Reklama

„Taniec etniczny może pomóc w leczeniu Parkinsona" to innowacyjny projekt finansowany ze środków na badania służące rozwojowi młodych naukowców i doktorantów, realizowany w Katedrze Fizjoterapii w Dysfunkcjach Narządu Ruchu wrocławskiej AWF. 

Projekt terapii tańcem skierowany jest dla osób w wieku 50-70 lat. Zajęcia realizowane będą przez 10 kolejnych tygodni, w trakcie których odbędzie się 20 sesji terapeutycznych.

Tańce etniczne zastosowane będą w treningu interwałowym o wysokiej i średniej intensywności wysiłku fizycznego. Naukowcy wrocławskiej AWF twierdzą, że taniec etniczny może pomóc chorym na Parkinsona, poprawiając ich równowagę oraz mobilność.

Realizacja projektu rozpocznie się wiosną 2019 roku, a obecnie trwają poszukiwania chętnych seniorów, którzy wezmą udział w zajęciach, przyczyniając się tym samym do oceny powyższej teorii. O kwalifikacji do zajęć terapeutycznych zadecyduje lekarz neurolog, który odpowiednio zdiagnozuje każdy przypadek. Następnie, senior podda się badaniu psychologa.

Udział w badaniach jest bezpłatny, a więcej informacji można znaleźć poniżej:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl