Młode Rumby to 12 osobnik tego gatunku urodzony w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy na świecie, Jak donosza pracownicy zoo, poród nowego hipopotama był szybki, a młode i matka czują się dobrze. Maluch, po pierwszych 36 godzinach w wodzie, stawia pierwsze, nieporadne kroki na zapleczu pod czujnym okiem matki. Na razie młoda waży 30 kilogramów, ale gdy dorośnie jej waga może osiągnąć 2 tony. Z oddali obserwuje ją dumny tata Valecek (nazywany swojskim Wałeczkiem) – jest to w końcu jego pierwszy potomek, a w zasadzie potomkini.
WAŻNE
W zoo urodził się nowy hipopotam
Data publikacji:
Autor:
Młody hipcio jeszcze nie ma imienia, ale na pewno będzie ono związane z tańcem po matce – Rumbie, babce – Sambie i siostrze – Salsie. Dziś we wtorek rano odbył się pierwszy spacer Rumby z maluchem po wybiegu. W Polsce, poza Wrocławiem, hipopotamy nilowe można spotkać w warszawskim, gdańskim i chorzowskim ogrodzie.
Według danych zawartych w bazie ZIMS (Zoological Information Management System) spośród ponad 1 000 ogrodów zoologicznych i akwariów na świecie hodowlę hipopotamów nilowych prowadzi 149 placówek.
Bądź na bieżąco z Wrocławiem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!
Reklama