Nowa inwestycja w aquaparku

Już we wrześniu ogród saunarium wrocławskiego aquapark wzbogaci się o kolejną atrakcję. Będzie to zewnętrzny basen odkryty o wymiarach 8x12 m. Niecka będzie wypełniona podgrzewaną wodą o temperaturze 32 stopni.

  • Ogród saunowy w aquaparku Wrocław.

    Ogród saunowy w aquaparku; fot. S. Studenny


Basen zostanie wyposażony w leżanki z hydromasażem oraz dysze masujące. Będzie on dostępny dla klientów Saunarium przez cały rok. Do basenu będzie można wejść bez wychodzenia na zewnętrz, korzystając z przeszklonego przejścia łączącego budynek saunarium z terenami zielonymi lub bezpośrednio z ogrodu.

– Już po ubiegłorocznej rozbudowie, kiedy to do użytku naszych gości oddaliśmy ziemną saunę Korsu, nasz obiekt mógł poszczyć się największym i najbardziej urozmaiconym ogrodem saunowym w Polsce. Jestem przekonany, że saunowicze docenią możliwość całorocznego korzystania z podgrzewanego basenu z hydromasażem – mówi Arkadiusz Staśkiewicz, Dyrektor Finansów i Rozwoju.

Otwarcie nowej atrakcji zaplanowane jest na wrzesień 2016. Prace budowalne rozpoczną się już w marcu. – W czasie trwania prac mogą pojawić się utrudnienia związane z parkowaniem wokół aquaparku. Zaplecze budowy zajmie część naszego parkingu – mówi Anna Hejno, rzeczniczka prasowa Wrocławskiego Parku Wodnego.

W dniu 25.02.2016 rozstrzygnięto przetarg na wykonanie prac, który wygrała firma Skanska S.A. Wartość inwestycji wynosi 2,5 mln zł.

Zgłoś uwagę