Podczas trwającej przez całe wakacje gry miejskiej organizatorzy zaproszą nas do wyjścia poza ramy galerii sztuki i wspólnego odkrywania naszego miasta. – Podobno domeną Wrocławia jest szkło, sprawdzimy to w GlassGo!, czyli pierwszej edycji cyklicznego projektu „Gra szklanych paciorków” – zapowiadają organizatorzy.
Podczas tej gry miejskiej poszukujemy i odkrywamy szkło w mieście. I nie chodzi tylko o szyby witryn sklepowych czy inne oczywiste wykorzystanie szkła w przestrzeni. Organizatorzy zachęcają nas do poszukiwania i odkrywania szkła tam, gdzie wcale byśmy go nie szukali.
„Szkło pozwala przejrzeć się w ścianach mijanych biurowców, ale czasem przebija też dętkę. Może olśnić, niespodziewanie stanąć na drodze, skaleczyć. Codziennie mamy do czynienia z różnymi jego postaciami, przez co z przeźroczystego staje się dla nas wręcz niewidoczne. We współpracy z grupa specjalistów związanych z dyscyplinami takimi jak architektura, projektowanie szkła, historia sztuki czy problematyka przestrzeni miejskiej będziemy eksplorować analizować i definiować nowe tropy. Podczas trwającej całe wakacje gry terenowej zaprosimy do wyjścia poza ramę galerii sztuki i do wspólnego mapowania miejskiej przestrzeni.”
Zasady gry
Do gry można przyłączyć się w każdej chwili. Do wzięcia w niej udziału potrzebny jest smartfon z funkcją czytania kodów QR i aparatem oraz mapka, którą będzie można odebrać w: Galerii Neon Side (ul. Ruska 46c) / galerii Awangarda BWA Wrocław (ul. Wita Stwosza 32) / galerii SiC! BWA Wrocław (pl. Kościuszki 9/10) lub Klubie Szklarnia (ul. Ofiar Oświęcimskich 19). Na mapce zaznaczonych jest 20 punktów podzielonych na 4 strefy miasta (5 punktów dla każdej strefy).
Wybieramy dowolną strefę i poruszamy się po niej w celu odnalezienia wszystkich miejsc na niej zaznaczonych. Niektóre punkty na mapie będą od siebie nieco oddalone, dlatego najlepiej grę pokonać na rowerze lub wykorzystując MPK. Gdy już znajdziemy wszystkie punkty czekać nas będzie zadanie kończące etap i przechodzimy do następnej strefy. Grę ukończy ten, który odnajdzie wszystkie punkty naniesione na mapce w każdej ze stref, uzupełni formularz dostępny na stronie internetowej (dostępna wkrótce) i wykona zadanie finałowe.
W punktach:
- Pobierz mapkę z dogodnego dla siebie punktu.
- Wybierz 1 z 4 wydzielonych stref gry.
- Zlokalizuj na mapie wszystkie punkty w danej strefie za pomocą QR kodów oznaczonych symbolem i udaj się tam (w każdej strefie jest 5 takich punktów).
- Po dotarciu na miejsce znajdź tabliczkę z zakodowaną podpowiedzią. Odczytaj wiadomość. Rozpoznaj opisany obiekt i zrób mu zdjęcie.
- Po odwiedzeniu wszystkich punktów z danej strefy wykonaj końcowe zadanie zawarte w kodzie QR oznaczonym symbolem, tzw. GlassBoss’a. Jeżeli je wykonasz, będziesz mógł przejść do następnej strefy.
- Jeśli uda ci się odnaleźć wszystkie punkty w danej strefie – czas wysłać nam swój formularz z odpowiedziami. Znajdziesz go na stronie internetowej. Na tym etapie przydatne będą wykonane podczas gry zdjęcia. Jeżeli Twoje odpowiedzi są poprawne, już w tym momencie przysługuje Ci szansa na nagrodę.
- Chcesz grać dalej? Wykonaj analogiczne czynności dla kolejnych stref.
- Jeżeli rozwiążesz zadania ze wszystkich 4 stref – dostaniesz e-mailem ZADANIE FINAŁOWE.
- Wykonaj zadanie finałowe i zakończ grę!
Zwycięzca otrzyma możliwość uczestniczenia w warsztatach z technik piecowych prowadzonych przez Kalinę Bańkę - artystkę młodego pokolenia specjalizującą się w szkle. Za drugie miejsce uczestnik zostanie obdarowany wyjątkowym zestawem szklanym KOFIFOLK zaprojektowanym przez Gabrielę Kowalską. Za rozwiązanie zadań cząstkowych z każdej strefy także przewidziane zostały nagrody - pięknie wydane publikacje BWA Wrocław. Jury w postaci grupy merytorycznej opracowującej grę dokona wyboru pośród nadesłanych odpowiedzi.
Idea projektu
To pierwsza edycja badawczego projektu galerii SiC! BWA Wrocław skupiającego się na analizie kondycji i funkcji szkła oraz ceramiki w przestrzeni miejskiej. Rzadko rozpatrywana jako odpowiednia do ekspozycji powyższych mediów, odkrywa przed nami nowe konteksty oraz pozwala na ich alternatywne ”czytanie” - jako obiektów dekoracyjnych, funkcjonalnych, ale także tych będących częścią codziennej miejskiej rzeczywistości. Rozkładając na części te elementy, biorąc pod lupę oczywistości lub skupiając wzrok na tym, co niezauważalne, odkryjemy podwójne dna i ich nowe aspekty funkcjonowania.
GlassGo! – gra miejska – pierwsza rozgrywka
Eventy / W plenerze przestrzeń Wrocławia i okolic