„Zrób z nami serial o teatrze” ruszyła zbiórka crowdfundingowa Capitolu

Teatr Muzyczny Capitol prowadzi zbiórkę pieniędzy na wyjątkowy projekt edukacyjny o teatrze. Pod hasłem „Zrób z nami serial o teatrze” na polskiej platformie crowdfundingowej Odpalprojekt.pl, można wspierać inicjatywę. Capitol nie otrzymał pomocy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach akcji „Kultura w sieci”.


 


Aktorzy Capitolu poprowadzą widzów za kulisy, do garderób i charakteryzatorni, realizatorzy światła i dźwięku pokażą nowoczesną technologię w akcji. Widzowie podpatrzą, jak Wojciech Kościelniak prowadzi próbę na scenie, poznają też sekrety jednej z najpiękniejszych sal teatralnych w stylu art déco. Kwota, potrzebna na realizację czterech odcinków serialu o teatrze, to 70 tys. złotych, czas - do września 2020.

Serial będzie dostępny w sieci bez ograniczeń. Wśród nagród dla darczyńców są takie atrakcje, jak noc w teatrze i zwiedzanie (za wsparcie w kwocie 2 000 zł), udział w jednym z odcinków serialu (wsparcie 1 000 zł) czy indywidualne podziękowanie wideo (wpłata 150 zł). 

– Pomysł internetowego serialu o tym, jak działa teatr, zgłosiliśmy w konkursie MKiDN "Kultura w sieci". Projekt oceniono wysoko, ale zabrakło nam jednej trzeciej punktu. Ponieważ nie ma jeszcze serialu edukacyjnego, który opowiadałby o teatrze takimi środkami, zdecydowaliśmy się na publiczną zbiórkę. Wierzę, że marka Capitolu pozwoli nam zebrać fundusze – mówi Konrad Imiela, dyrektor teatru i autor scenariusza.

Wyjątkowe lekcje o teatrze

Zostaną zrealizowane 4 odcinki po 15 min każdy. Poruszą takie tematy jak m.in.:

  • prawdziwa próba z reżyserem
  • charakteryzacja aktorów przed spektaklem
  • praca kulis, zapadni i magię świateł - tak jak w trakcie przedstawienia
  • najpiękniejsze wnętrza teatralne w Polsce

Premierowy odcinek, a zarazem zapowiedź tego cyklu można już zobaczyć w sieci.

Projekt ma rekomendację Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Wszystkie odcinki będą opatrzone audiodeskrypcją autorstwa fachowców z Fundacji Katarynka. Każdy może zostać mecenasem i wspomóc produkcję serialu o teatrze. Inicjatywę można wesprzeć na stronie odpal projekt. Na stronie widnieją również informacje, jakie są nagrody za wsparcie projektu.Zgłoś uwagę