Zmiany w organizacji ruchu od 27 września

Od 27 września na terenie miasta wystąpi kilka zmian w organizacji ruchu m.in. na ul. Lotniczej, Trzebnickiej i Nowej. 


Budowa drogi rowerowej w ul. Nowej - zakaz parkowania

Od dzisiaj aż do 31 października w ciągu ul. Nowej obowiązuje zakaz parkowania. Ograniczenie wynika z rozpoczęcia inwestycji - budowa drogi rowerowej.

Nowa trasa rowerowa będzie zlokalizowana w jezdni, jej nawierzchnia zostanie wykonana z betonu cementowego. Z uwagi na fakt, iż po zakończeniu budowy na ul Nowej zostanie przywrócone parkowania trzymetrowa droga rowerowa będzie wyznaczona środkiem jezdni. Inwestycja potrwa do końca października. Jej koszt przekroczy 190 tys. zł.  

Wykonywanie oznakowania poziomego ( koperty) - zakaz parkowania:

1. pl. Legionów, ul. Zapolskiej, ul. Bałuckiego, ul. Piłsudskiego - zakaz parkowania obowiązuje 2 października,

2. ul. Sokolnicza, pl. Kościuszki, ul. Wita Stwosza - zakaz parkowania obowiązuje 3 października. 

Wiadukt w ul. Lotniczej - zwężenie jedni do jednego pasa

W dniach  30 września - 1 października oraz przez trzy kolejne weekendy na wiadukcie w ul. Lotniczej będę prowadzone prace związane z wymianą dylatacji i jezdnia będzie zwężona do jednego pasa ruchu.

Technologia robót wymaga braku opadów, więc jeśli warunki atmosferyczne podczas weekendu okażą się niesprzyjające, prace mogą przeciągnąć się na dni powszednie. 

Budowa parkingu P&R przy Slężnej/ Kamiennej - zajęcie jednego pasa ruchu

2 października rozpocznie się budowa parkingu P&R, który będzie zlokalizowany przy ul. Slężnej, za skrzyżowaniem z ul. Kamienną, obok Wzgórza Andersa.

Pierwszym etapem inwestycji będzie rozbiórka przyłącza kanalizacyjnego w celu wybudowania odwodnienia parkingu. Rozbiórka oznacza  zajęcie prawego pasa jezdni ul. Ślężnej, tuż za skrzyżowaniem z ul. Kamienną w kierunku centrum. Utrudnienia potrwają parę tygodni. Na parkingu zostanie wyznaczonych 35 miejsc postojowych, będzie można z niego korzystać od stycznia 2018r. 

Wymiana rozjazdu na skrzyżowaniu Mickiewicza i Paderewskiego - zakończenie robót

Prace torowe na skrzyżowaniu zmierzają ku końcowi i od soboty 30 września planowane jest przywrócenie komunikacji tramwajowej na Sępolno. 

Wymiana zwrotnicy na moście Trzebnickim - zakończenie robót

Roboty na moście Trzebnickim w założeniu miały trwać pięć dni - do piątku i od soboty 30 września na moście zostanie wznowiona komunikacja tramwajowa. 

Uruchomienie miejsc postojowych płatnych na ulicach Sokolniczej, Zelwerowicza, Świdnickiej:

1. ul. Zelwerowicza (dwie strony) -  46 miejsc, opłaty obowiązują  od 2 października (strefa C)

2. ul. Świdnicka - odcinek pomiędzy ul. Modrzejewskiej a ul. Podwale- 17 miejsc, opłaty obowiązują od 2 października (strefa B)

3. 2. ul. Sokolnicza - łącznik -  36 miejsc,  opłaty obowiązują od 3 października (strefa C).Zgłoś uwagę