Zmiany dla kierowców na Sępolnie. Trwa budowa Alei Wielkiej Wyspy

Od soboty, 23 października, kierowcy jadący przez ul. Dembowskiego muszą liczyć się z utrudnieniami. Zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Utrudnienia potrwają przez kilka miesięcy.

  • Tymczasowa sygnalizacja świetlna pojawi się na ul. Dembowskiego. Będzie ruch wahadłowy

    Tymczasowa sygnalizacja świetlna pojawi się na ul. Dembowskiego. Będzie ruch wahadłowy fot. WI


Rusza kolejny etap budowy Alei Wielkiej Wyspy. Drogowcy rozpoczną przebudowę jednego z kilku skrzyżowań, które będą elementem trasy, jaka zostanie otwarta w 2023 r. Droga połączy Wielką Wyspę z Tarnogajem i Księżem.

– Rusza przebudowa skrzyżowania AWW z ul. Dembowskiego na Sępolnie. Pojawi się sygnalizacja świetlna i ruch będzie wahadłowy. Wykonawca wybuduje tam nowe i przebuduje istniejące już sieci podziemne – tłumaczy Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. – Ruch będzie wahadłowy, bo nie możemy zamknąć całego skrzyżowania. Pojawi się sygnalizacja świetlna, która będzie regulować ruch kołowy.

Czytaj więcej: Oś Zachodnia: w 2022 r. tramwaje pojadą po nowym torowisku na Kosmonautów

Aleja Wielkiej Wyspy to jedna z największych inwestycji komunikacyjnych Wrocławia ostatnich lat. Prace przy drodze, ale też pod ziemią, przy sieciach, warte są 234 miliony złotych. Trasa będzie liczyć ponad 3 kilometry, prowadzi przez dwa mosty nad Odrą i Oławą.

Rzecznik Wrocławskich Inwestycji podkreśla, że nie można podać dokładnego terminu końca utrudnień. Powód? Możliwe niespodzianki pod ziemią.

– Od wielu lat na Sępolnie nie wykonywano prac podziemnych. Możemy odkryć sieci, które znajdują się w innym miejscu niż pokazują to mapy. W późniejszym terminie będziemy pracować przy ul. Mickiewicza i Olszewskiego – dodaje Świercz.

Praca wre

Na budowie Alei Wielkiej Wyspy sporo dzieje się na wysokości ul. Międzyrzeckiej i Odry, gdzie trwa budowa złożonego z 14 podpór mostu nad rzeką (700 m długości). Niedaleko Wittiga powstaje tunel, który pozwoli pieszym i rowerzystam przedostać się pod AWW w okolice obiektów dydaktycznych przy ul. Chełmońskiego.

Powstaje także 55-metrowy wiadukt nad ul. Wilczą, który połączy ślimaki z ul. Krakowskiej i Armii Krajowej. Zgłoś uwagę