wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Więcej zieleni przy placu Orląt Lwowskich we Wrocławiu. Przyjeżdżają rośliny na odnawiany tam skwer

Krwawnica pospolita, rdest wężownik, kosaciec i turzyca. Te i inne rośliny mają zatrzymywać wodę w nowym ogródku deszczowym przy placu Orląt Lwowskich. Odnawianie skweru potrwa jeszcze dwa tygodnie. Zazieleni się także teren przy Podwalu – od strony placu Jana Pawła II, w pobliżu biurowca.

Reklama

Nowy skwer zakładany jest od strony ulicy Tęczowej – na trawniku pomiędzy przystankiem autobusowym (linia 127 w kierunku centrum), blokiem a chodnikiem od strony Piłsudskiego, przy którym często rozstawiają się uliczni handlarze tym i owym.   

W tym tygodniu przyjechała tam dostawa roślin, co możecie obejrzeć na zdjęciach.

Skwer pozostanie skwerem, a oprócz tego stanie się ogródkiem deszczowym.

Chcemy po prostu w tym miejscu retencjonować wodę z utwardzonych powierzchni wokół. Ten żwirowy basenik (na zdjęciu w galerii - przyp. red.) Zielony Wrocław obsadzi taką roślinnością, która w tym pomoże. Powinna przetrwać okresy suszy i odradzać się podczas opadów. To między innymi krwawnica pospolita, rdest wężownik, kosaciec i turzyca. One mają zatrzymywać wodę, żeby jak najmniej trafiało jej do kanalizacji.
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Oprócz mniejszych roślin na trawniku posadzone zostaną drzewa, w tym klon i topola. Jak skwer, to oczywiście ławki i wyremontowane ścieżki.

Zadanie jest realizowane do końca października w ramach projektu Zarządu Zieleni Miejskiej pn. „Zielono-niebieski plac Orląt Lwowskich”. Po zakończeniu etapu od strony ulicy Tęczowej, który kosztuje 335 tysięcy złotych, prace przeniosą się przy Podwale, gdzie również bardziej się zazieleni.

Źródło: Urząd Miejski Wrocławia

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl