wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 31°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Powstanie zielono-niebieski skwer na pl. Orląt Lwowskich

Bartosz Moch,
Rewitalizacji poddany zostanie skwer przy ul. Tęczowej Fot. ZZM Wrocław
Rewitalizacji poddany zostanie skwer przy ul. Tęczowej

Miasto planuje uczynić, znajdujący się w ścisłym centrum Wrocławia pl. Orląt Lwowskich, bardziej kolorowym i przyjaznym miejscem. Rewitalizacji poddany zostanie skwer przy ul. Tęczowej.

Reklama

Mamy pomysł, jak wprowadzić więcej zieleni na pl. Orląt Lwowskich. Na początek planujemy urządzenie skwerku przy wylocie ul. Tęczowej. W tym roku nasadzimy tam więcej roślin, założymy ogród deszczowy, oraz zrewitalizujemy ścieżki i ławeczki
prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Przemiana skweru powinna zostać zakończona pod koniec wakacji.

Nowe zieleńce także na Psim Polu i Tarnogaju

Pl. Orląt Lwowskich to kolejne zazieleniane miejsce we Wrocławiu. Zarząd Zieleni Miejskiej planuje także m.in. stworzyć nową zieloną enklawę na wrocławskim Psim Polu, u zbiegu ulic Litewskiej i Kowieńskiej, a także odnowić skwer Kornela Morawieckiego niedaleko pl. Jana Pawła II.

W ramach inwestycji zaplanowano m.in. ścieżki,  dodatkowe ławki wśród zieleni, a w przypadku skweru Morawieckiego także urządzenie strefy wypoczynkowej oraz nowe nasadzenia pnączy i ozdobnej trawy. Prace będą realizowane w najbliższych miesiącach.

Strefę wypoczynkową oraz sportowo-rekreacyjną przewidziano także na nowym skwerze przy ul. Gazowej na wrocławskim Tarnogaju. Znajdzie się tam plac zabaw dla dzieci z huśtawką, linarium sensorycznym i trampolinami, psi wybieg, mała siłownia oraz plac z leżakami i polaną. W strefie wypoczynkowej zostało przewidziane miejsce na model przestrzenny historycznego osiedla. W tym przypadku realizacja powinna rozpocząć się latem.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl