wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zielona enklawa powstaje w centrum Wrocławia

Dotychczas niezagospodarowany skwer zyskuje nowe życie. Zielona enklawa powstaje na placu Strzegomskim we Wrocławiu, między ulicami Braniborską i Legnicką. Będzie nowy układ ścieżek pieszych i pieszo-rowerowych, a także zieleń wraz z elementami małej architektury. Wszystko dzięki współpracy miasta z Vantage Development, inwestorem powstającego obok projektu Legnicka Residence oraz z grupą projektantów i architektów krajobrazu – firmami Group-Arch oraz IPC Polska Przemysław Byrski.

Reklama

Nie powinno zabraknąć rozległych trawników i innych nasadzeń, w tym krzewów będących źródłem schronienia dla ptaków czy łąk kwietnych wspierających bioróżnorodność i małą retencję.

Mieszkańcy oraz przechodnie będą mogli skorzystać z leżaków i hamaków miejskich, ławek, siedzisk, a także stojaków na rowery usytuowanych zarówno przy ścieżkach rowerowych, jak i w centralnej części tego terenu.

– Inwestor w projekcie zapowiada odpowiednie oświetlenie nawierzchni dla podkreślenia sylwetki drzew, a także lampy, dzięki którym zieleniec będzie bezpieczny również po zmierzchu – informuje Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Zobaczcie galerię zdjęć!

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl