wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zbiórka elektrośmieci

Zbiórka elektrośmieci

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Stare i zepsute sprzęty elektryczne i elektroniczne nie mogą trafiać do odpadów zmieszanych. Starą pralkę czy zepsute radio trzeba oddać specjalistycznej firmie. W tę sobotę (9.01.2016) będzie można je oddać przy ul. Komandorskiej 66 (CH Arena). Zobacz gdzie i kiedy można jeszcze przywieźć elektrośmieci.

Reklama

Elektrośmieć, czyli każdy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zasilany przez prąd lub baterie, ma w sobie wiele szkodliwych substancji, stanowiących poważne zagrożenie dla zdrowia człowieka. Związki bromu zawarte w komputerach powodują problemy zdrowotne zarówno u ludzi, jak i u zwierząt, chrom, który ochrania metalowe elementy przed korozją, powoduje zaburzenia układu krążenia, choroby skóry i alergie, to tylko jedne z wielu toksycznych substancji zawartych w urządzeniach. Dlatego pozbywając się elektrośmieci, zastępując je nowym sprzętem warto zrobić to w prawidłowy sposób.

Co zrobić z elektrośmieciami?

Każde urządzenie, nawet te najmniejsze, jak elektroniczny zegarek i budzik czy telefon komórkowy powinny trafić do selektywnego punktu zbiórki. W ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci” mieszkańcy Wrocławia mogą korzystać z takiego punktu, w ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci”. Dzięki temu mamy pewność, że urządzenia elektryczne i elektroniczne trafią do zakładów przetwarzanie, gdzie zostaną unieszkodliwione.

Gdzie we Wrocławiu i okolicach oddasz elektrośmieci:

  • ul. Komandorska 66 (CH Arena)Każda pierwsza sobota miesiąca w godz. 10.00-15.00
  • ul. Hrobaczewskiego 4 (CH Astra)Każda druga sobota miesiąca w godz. 10.00-15.00
  • ul. Hallera 52Każda trzecia sobota miesiąca w godz. 10.00-15.00
  • ul. Wilczycka 14 Kiełczów7 dni w tygodniu w godz. 7.00-18.00

W przypadku elektrośmieci dużych, takich jak: pralka, lodówka, zmywarka itp. wystarczy zadzwonić pod numer: 22 22 333 00 i umówić się na bezpłatny odbiór zepsutych urządzeń z domu.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl