wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 30°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Zbiórka elektrośmieci

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Stare i zepsute sprzęty elektryczne i elektroniczne nie mogą trafiać do odpadów zmieszanych. Starą pralkę czy zepsute radio trzeba oddać specjalistycznej firmie. W tę sobotę (9.01.2016) będzie można je oddać przy ul. Komandorskiej 66 (CH Arena). Zobacz gdzie i kiedy można jeszcze przywieźć elektrośmieci.

Reklama

Elektrośmieć, czyli każdy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zasilany przez prąd lub baterie, ma w sobie wiele szkodliwych substancji, stanowiących poważne zagrożenie dla zdrowia człowieka. Związki bromu zawarte w komputerach powodują problemy zdrowotne zarówno u ludzi, jak i u zwierząt, chrom, który ochrania metalowe elementy przed korozją, powoduje zaburzenia układu krążenia, choroby skóry i alergie, to tylko jedne z wielu toksycznych substancji zawartych w urządzeniach. Dlatego pozbywając się elektrośmieci, zastępując je nowym sprzętem warto zrobić to w prawidłowy sposób.

Co zrobić z elektrośmieciami?

Każde urządzenie, nawet te najmniejsze, jak elektroniczny zegarek i budzik czy telefon komórkowy powinny trafić do selektywnego punktu zbiórki. W ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci” mieszkańcy Wrocławia mogą korzystać z takiego punktu, w ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci”. Dzięki temu mamy pewność, że urządzenia elektryczne i elektroniczne trafią do zakładów przetwarzanie, gdzie zostaną unieszkodliwione.

Gdzie we Wrocławiu i okolicach oddasz elektrośmieci:

 • ul. Komandorska 66 (CH Arena)
  Każda pierwsza sobota miesiąca w godz. 10.00-15.00
 • ul. Hrobaczewskiego 4 (CH Astra)
  Każda druga sobota miesiąca w godz. 10.00-15.00
 • ul. Hallera 52
  Każda trzecia sobota miesiąca w godz. 10.00-15.00
 • ul. Wilczycka 14 Kiełczów
  7 dni w tygodniu w godz. 7.00-18.00

W przypadku elektrośmieci dużych, takich jak: pralka, lodówka, zmywarka itp. wystarczy zadzwonić pod numer: 22 22 333 00 i umówić się na bezpłatny odbiór zepsutych urządzeń z domu.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl