wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Jesienne WROśnij we WROcław

Zakończyły się zapisy do jesiennej edycji WROśnij we WROcław. Rodziny najmłodszych wrocławian mogą uhonorować przyjście na świat dziecka i uczynić je patronem jednego z 300 drzewek, które zostaną posadzone w naszym mieście.

Reklama

Park Jedności na Zakrzowie wzbogaci się o 85 drzewek (wszystkie zostały już zarezerwowane - przyp. red.), natomiast okolice parku Złotnickiego przy ul. Zakopiańskiej aż o 215 drzewek. Drzewa będą sadzone przez pracowników i wykonawcy Zarządu Zieleni Miejskiej.

Akcja przeznaczona jest dla uhonorowania dzieci urodzonych w latach 2019-2020.

Zapisy do 11 października

Chętni, którzy chcieliby wziąć udział w akcji, powinni zarejestrować się na stronie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego poprzez formularz zgłoszeniowy.

Piotr i Malwina Rojda z synkiem Aleksandrem podczas jesiennego sadzenia w 2019 r., fot. Bartosz Moch / Redakcja Wroclaw.pl

Wystarczy wybrać lokalizację, podać imię i datę urodzenia dziecka oraz dane kontaktowe. Nowością jest konieczność wybrania godziny sadzenia drzewka - wynika to z obecnej sytuacji epidemiologicznej i ma chronić zarówno przybywające rodziny, jak i pracowników obecnych podczas wydarzenia.

Zapisy potrwają do 11 października lub wyczerpania zapasów drzewek.

– Gorąco zachęcam do udziału w sadzeniu drzew dla naszych maluchów, wydarzenie to ma upamiętnić narodziny bądź adoptowanie nowego członka rodziny. Posadzone drzewa będą pamiątką jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu rodziców i dzieci – mówi Dominik Kłosowski, radny miejski i pomysłodawca akcji.

WROśnij we WROcław - edycja jesień 2019, fot. UMW

WROśnij we WROcław

Projekt WROśnij we WROcław zapoczątkowany został w 2017 roku. Od tego czasu już ponad 1200 drzewek ma swoich patronów – wrocławskie dzieci. Rodzina otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w projekcie, a także lokalizację drzewka, które może odwiedzać.

Wiosną 2020 r. ze względu na epidemię sadzenie odbyło się bez udziału rodzin – przywitanie drzewek miało miejsce pod koniec sierpnia.

Wiosenne sadzenie drzew w ramach WROśnij we WROcław 2020 r., fot. Redakcja Wroclaw.pl

Poprzednie edycje:

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl