Link do strony www.wroclaw.pl

  Uchwała antysmogowa dla Wrocławia

  Od 1 lipca 2018 r. zaczęły obowiązywać niektóre zapisy uchwały antysmogowej. Jej celem jest poprawa jakości powietrza we Wrocławiu. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i zobacz, czy jej postanowienia ciebie dotyczą.

  Uchwała antysmogowa
  Uchwała antysmogowa

  Uchwała antysmogowa to przepisy przyjęte przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego, które pomogą ograniczyć zanieczyszczenie powietrza na obszarze Gminy Miejskiej Wrocław i dolnośląskich uzdrowisk oraz pozostałych miejscowości Dolnego Śląska.

  Uchwała została podjęta dla ograniczenia negatywnego oddziaływania zanieczyszczenia powietrza na zdrowie ludzi lub na środowisko. Jej celem jest ochrona i poprawa jakości powietrza we Wrocławiu. 

  Od 1 lipca 2018 r. obowiązuje mieszkańców zakaz instalowania kotłów na węgiel. Od tego dnia również obowiązuje zakaz spalania węgla brunatnego, miałów o uziarnieniu poniżej 3 mm, mułów węglowych a także drewna o wilgotności powyżej 20%. 

  Uchwała określa:

  Więcej informacji o uchwale antysmogowej znajduje się poniżej. Dodatkowo na stronie akcji "Zmień piec" można poznać szczegóły dot. programów dofinansowania do wymiany pieca na ekologiczne źródło ciepła.