wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rewitalizacja skweru Skaczącej Gwiazdy. Będą nowe ścieżki, oświetlenie, ławki oraz totem
Skwer Skaczącej Gwiazdy na Ołbinie został w części zrewitalizowany w 2019 r. ZZM Wrocław
Skwer Skaczącej Gwiazdy na Ołbinie został w części zrewitalizowany w 2019 r.

Skwer Skaczącej Gwiazdy pomiędzy ul. Na Szańcach, pl. Bema, ul. Bolesława Brusa i ul. Świętokrzyską na wrocławskim Ołbinie przejdzie kolejny etap rewitalizacji. Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg na odświeżenie strefy wejściowej. Co zmieni się na tym placu?

Reklama

To kontynuacja działań, które były realizowane w 2019 r. Wówczas skwer Skaczącej Gwiazdy został wzbogacony m.in. o nowe urządzenia dla dzieci, nawierzchnię, montaż zwierciadeł, specjalnej kuli z lin czy huśtawki. Na skwerze posadzono 30 nowych drzew, 1500 krzewów, trawy ozdobne, róże i byliny.

Rewitalizacja skweru Skaczącej Gwiazdy spowodowała, że plac zyskał nowy kolorowy wygląd. Zaprojektowany dla wszystkich grup wiekowych najbardziej przyciąga jednak urządzeniami do zabawy dzieci
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia
- Teren pokryliśmy miękką nawierzchnią, aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo. Zamontowaliśmy także m.in. zwierciadła, które przypominają te w lunaparkach. Natomiast bez zmian została strefa wejściowa i to planujemy nadrobić w tym roku - podkreślił na Facebooku prezydent Wrocławia.
Co nowego na skwerze Skaczącej Gwiazdy?Od strony ul. Bema wybudowana została nowa ścieżka oraz plac dla pieszych, zejście a także totem. Zamontowano oświetlenie. Do tego dojdą ławeczki, kosze na śmieci i słupki blokujące wjazd.
Dołożymy też trochę zieleni do wcześniejszych nasadzeń. Chcemy, by to zadanie zostało zakończone jeszcze w 2022 roku. Być może jesienią będzie już można korzystać z odnowionej części skweru
Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu
Dlaczego skwer Skaczącej Gwiazdy?Nazwa dla tego miejsca została nadana uchwałą Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 4 listopada 2010 r., a obowiązuje od 15 grudnia 2010. Nazwa pochodzi od historycznie położonych w tym rejonie dawnych murów miejskich i fortyfikacji właśnie w kształcie gwiazdy.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl