wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Metamorfoza skweru Skaczącej Gwiazdy na Ołbinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Bezpieczne place zabawa dla najmłodszych, plenerowa siłownia, miejsca odpoczynku dla seniorów. Do tego ledowe oświetlenie, nowe ścieżki i place. W drugim etapie-wybieg dla psów. Rewitalizowany skwer Skaczącej Gwiazdy (między ul. Na Szańcach, pl. Bema, Prusa) nabiera kształtów. Remont ma się zakończyć do końca czerwca. Mieszkańcy już nie mogą się doczekać otwarcia.

Reklama

W tej chwili budowlańcy, którzy odnawiają skwer wylewają bezpieczną nawierzchnię przy placach zabaw. Ustawiają ponad 20 nowych lamp ledowych. Kończą układać nowe ścieżki i place na skwerze. Praktycznie gotowy jest już plac zabaw dla najmłodszych. Niebawem powstanie zadaszona piaskownica.

Pierwsze urządzenia pod plenerową siłownię już zostały zainstalowane. Przed nami jeszcze nasadzanie roślin i drzew. Skwer po metamorfozie będzie służył nie tylko dzieciom, młodzieży i seniorom. W drugim etapie inwestycji ma powstać specjalnie wydzielony wybieg dla psów.

Prace na finiszu

 - W zasadzie zmienia się cały plac. Zyskuje nowe urządzenia, będzie można się tutaj zrelaksować, odpocząć, zażyć sportu. Plac zabaw został zaprojektowany tak, aby mogły z niego korzystać dzieci w różnych grupach wiekowych. Wykładamy na nim w tej chwili bezpieczną nawierzchnię. Potem zostanie pokryta kolorowymi wzorami a nawet grami dla najmłodszych – wylicza Szymon Rozalski, kierownik projektu z Zarządu Zieleni Miejskiej, który nadzoruje inwestycję.

Na placu zamontowano zwierciadła, które przypominają te w lunaparkach. Jest też huśtawka, w typie bocianie gniazdo, obok stoi wielka kula z lin, tzw. przeplotnia. Przed budowlańcami jeszcze sadzenie drzew. Na skwerze pojawi się aż 30 nowych drzew, które będą uzupełnieniem obecnego drzewostanu. Dojdzie do tego blisko 1500 krzewów, trawy ozdobne, róże i byliny. Do zamontowania są też nowe, stylowe ławki.

Kiedy otwarcie?

Otwarcia nie mogą się doczekać mieszkańcy Ołbina, którzy bacznie obserwują prace.

 - Jesteśmy wszyscy wokoło tutaj zainteresowani pracami. Pięknie nam się zmienia ten zaniedbany do tej pory skwer. Z tego co słyszymy atrakcje będą dla młodych i starszych, więc myślę, że wszyscy tutaj skorzystamy z tej inwestycji – mówi Krystyna Loba mieszkanka Ołbina.

Planowany termin zakończenia tego etapu prac zapowiadany jest na koniec czerwca. Jednak nie wykluczone, że skwer będzie gotowy wcześniej. W drugim etapie rewitalizacji, który jest w planach, ma tu jeszcze powstać m.in. mini boiska do koszykówki oraz wybieg dla psów. 

Dlaczego Skwer Skaczącej Gwiazdy?

Nazwa dla tego miejsca została nadana uchwałą Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 4 listopada 2010 r., a obowiązuje od dnia 15 grudnia 2010. Nazwa ta pochodzi od historycznie położonych w tym rejonie dawnych murów miejskich i fortyfikacji w kształcie właśnie gwiazdy.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl