wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rozpoczął się remont fragmentu parku Szczytnickiego
Fragment parku Szczytnickiego w remoncie Jarek Ratajczak
Fragment parku Szczytnickiego w remoncie

Renowacja ścieżek, trawników, wymiana nawierzchni asfaltowej alejek na mineralne, dostosowanie terenu do potrzeb osób niepełnosprawnych – to tylko część z prac, które od 16 lipca będą prowadzone w część parku Szczytnickiego. Na ten cel przeznaczono prawie 4 mln zł, a efekty będzie można zobaczyć w listopadzie. Do tego czasu, remontowany fragment parku będzie niedostępny dla spacerowiczów.

Reklama

Część parku Szczytnickiego od Pawilonu Czterech Kopuł do Ogrody Japońskiego (dawnej, ten teren był nazywany ogrodami Wilhelma) został ogrodzony i od 16 lipca został zamknięty dla spacerowiczów. Zarząd Zieleni Miejskiej rozpoczął prace renowacyjne.

– Wiele części parku wymaga już renowacji. Rozpoczynamy od terenu w sąsiedztwie Ogrodu Japońskiego – mówi Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia. – Asfaltowe nawierzchnie ścieżek zostaną wymienione na mineralne. Będzie renowacja zieleni i nowe nasadzenia, a teren zostanie dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Cały projekt prac został staranie przygotowany z poszanowaniem uwarunkowań historycznych.

Asfaltowe nawierzchnie ścieżek zostaną wymienione, fot. Jarek Ratajczak

Ponadto remontowany fragment parku zostanie dostosowany do możliwości ekspozycyjnych np. wystaw rzeźb z Muzeum Sztuki Współczesnej. W parku pojawią się także nowe ławki, kosze na śmieci, hotele dla owadów, karmniki dla ptaków i wiewiórek, skrzynki dla ptaków i nietoperzy. Położone też zostaną sieci wodociągowe i elektryczne.

– Remontowany obszar zostanie ogrodzony, ale postaramy się tak prowadzić prace, by nie były uciążliwe dla odwiedzających park. Do Ogrodu Japońskiego w dalszym ciągu będzie można dojść przez Pergolę lub od strony ul. Mickiewicza – dodaje Anna Skwarzyńska-Sołowiej, kier. Projektu „Park Szczytnicki”.

Fragment parku został ogrodzony, fot. Jarek Ratajczak

Na prowadzony remont parku przeznaczono prawie 4 mln zł, z czego 1,19 mln zł wyda gmina, a 2,67 mln zł to dofinansowanie z funduszy unijnych. Prace potrwają do listopada 2018 r.

Po remoncie otwarto kościółek w parku Szczytnickim

W sobotę, 14 lipca 2018 r., po czteroletnim remoncie, otwarto kościółek pw. św. Jana Nepomucena w parku Szczytnickim. Wrocław zyskał nowe miejsce dla działalności kulturalnej, spotkań, wystaw i koncertów.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl