Link do strony www.wroclaw.pl

  PSZOK przy ul. Janowskiej otwarty w soboty 18 i 25 września

  Ekosystem informuje, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Janowskiej 51 będzie otwarty w soboty 18 i 25 września w godzinach 7.00 – 15.00.

  fot. Ekosystem

  Dodatkowo wydłużone zostały też godziny otwarcia PSZOK przy ul. Janowskiej w poniedziałek, 27 września: od 7.00 do 18.00.

  Miłośników sobotnich porządków w piwnicach, garażach, wszelakiego rodzaju szafach i szafeczkach, informujemy, że w dwie...

  Opublikowany przez Ekosystem Czwartek, 16 września 2021

  PSZOK w weekend

  To okazja, by zrobić porządki i oddać niepotrzebne sprzęty – np. elektrośmieci lub odpady wielkogabarytowe. Punkt jest czynny w wybrane soboty w godzinach 7.00 – 15.00.

  – Chcemy dać mieszkańcom Wrocławia możliwość odwiedzenia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w weekend, gdy mają więcej czasu na odpoczynek i załatwienie domowych sprawunków, takich jak choćby pozbycie się zużytych opon lub wyniesienie starego dywanu lub kanapy. Wszystkie te rzeczy mogą trafić do PSZOK – mówi Dorota Witkowska, rzecznik prasowy Ekosystemu.

  Czytaj także: Wrocław nie marnuje

  Do PSZOK można bezpłatnie oddawać te odpady komunalne, których należy pozbywać się osobno i nie należy wyrzucać ich do kubłów – jak zużyte opony, baterie, elektrośmieci, czy odpady wielkogabarytowe (np. stare meble). Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przeznaczone są dla mieszkańców, nie mogą z nich natomiast korzystać firmy chcące pozbyć się odpadów z prowadzonej działalności.

  Przypominamy, że we Wrocławiu działają dwa PSZOK-i:

  Sprawdź na mapie, gdzie znajdują się PSZOK-i.

  Rodzaje odpadów, które możemy zawieźć do PSZOK

  Do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych mieszkańcy Wrocławia mogą bezpłatnie oddać następujące selektywnie zebrane odpady komunalne:

  Do PSZOK jednorazowo można przywieźć maksymalnie 6 worków z odpadami zielonymi o pojemności od 60 do 120 l. Jednorazowo można także oddać do 200 l odpadów remontowych i budowlanych, tj. odpadów z betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów, zmieszanych odpadów z betonu, gruzu ceglanego oraz odpadowych materiałów ceramicznych.

  Po przywiezieniu odpadów, pracownicy PSZOK wskażą nam miejsce, w którym należy je złożyć. Rozładunek pozostaje po stronie osoby przywożącej śmieci.

  Rzeczy nadające się do użytku, możemy także oddać potrzebującym

  Na terenie Wrocławia znajduje się kilka punktów, w których przyjmowane są nadal nadające się do użytku ubrania, meble, czy sprzęty gospodarstwa domowego. Używane przedmioty przyjmują m.in. Caritas oraz ośrodki prowadzone przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta. Listę instytucji, w których oddać można niepotrzebne już nam rzeczy, znajdziecie w tym artykule

  Przejdź do funpage Zielony Wrocław na stronie Facebook