Link do strony www.wroclaw.pl

  PSZOK przy ul. Janowskiej otwarty w trzy soboty stycznia

  PSZOK przy ul. Janowskiej 51 czynny będzie w trzy soboty stycznia: 15, 22, 29.01 w godzinach 7.00-15.00.

  Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w październiku i w listopadzie czynny jest także w soboty, w godz. 7.00-15.00 fot. Ekosystem
  Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w październiku i w listopadzie czynny jest także w soboty, w godz. 7.00-15.00

  To okazja, by zrobić porządki i oddać niepotrzebne sprzęty – np. elektrośmieci lub odpady wielkogabarytowe. Punkt jest czynny w soboty w godzinach 7.00-15.00.

  – Chcemy dać mieszkańcom Wrocławia możliwość odwiedzenia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w weekend, gdy mają więcej czasu na odpoczynek i załatwienie domowych sprawunków, takich jak choćby pozbycie się zużytych opon lub wyniesienie starego dywanu lub kanapy. Wszystkie te rzeczy mogą trafić do PSZOK – mówi Dorota Witkowska, rzeczniczka prasowa Ekosystemu.

  Czytaj także: Wrocław nie marnuje

  Do PSZOK-ów można bezpłatnie oddawać te odpady komunalne, których należy pozbywać się osobno i nie należy wyrzucać ich do kubłów – jak zużyte opony, baterie, elektrośmieci czy odpady wielkogabarytowe (np. stare meble). Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przeznaczone są dla mieszkańców, nie mogą z nich natomiast korzystać firmy chcące pozbyć się odpadów z prowadzonej działalności.

  Przypominamy, że we Wrocławiu działają dwa PSZOK-i:

  Sprawdź na mapie, gdzie znajdują się PSZOK-i.

  Rodzaje odpadów, które możemy zawieźć do PSZOK-ów

  Do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych mieszkańcy Wrocławia mogą bezpłatnie oddać następujące selektywnie zebrane odpady komunalne:

  Do PSZOK jednorazowo można przywieźć maksymalnie 6 worków z odpadami zielonymi o pojemności od 60 do 120 l. Jednorazowo można także oddać do 200 l odpadów remontowych i budowlanych, tj. odpadów z betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów, zmieszanych odpadów z betonu, gruzu ceglanego oraz odpadowych materiałów ceramicznych.

  Po przywiezieniu odpadów, pracownicy PSZOK wskażą nam miejsce, w którym należy je złożyć. Rozładunek pozostaje po stronie osoby przywożącej śmieci.

  Rzeczy, nadające się do użytku, możemy także oddać potrzebującym

  Na terenie Wrocławia znajduje się kilka punktów, w których przyjmowane są nadal nadające się do użytku ubrania, meble czy sprzęty gospodarstwa domowego. Używane przedmioty przyjmują m.in. Caritas oraz ośrodki prowadzone przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta. Listę instytucji, w których oddać można niepotrzebne już nam rzeczy, znajdziecie w tym artykule

  Przejdź do funpage Zielony Wrocław na stronie Facebook