wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 22°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

PSZOK przy ul. Janowskiej otwarty w cztery soboty lipca. PSZOK przy Michalczyka czynny dłużej

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych fot. Ekosystem
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

PSZOK przy ul. Janowskiej 51 będzie czynny w cztery soboty lipca: 2,9,16 i 23.07 w godzinach 7.00-15.00. Nie skorzystamy z niego w ostatnią sobotę, 30 lipca. Dodatkowo Ekosystem informuje o wydłużeniu godzin otwarcia PSZOK-a przy ul. Michalczyka. Co możemy przywieźć do PSZOKa?

Reklama

W lipcu wydłużone zostaną godziny pracy PSZOK-a przy ul. Michalczyka 9. Od 4 lipca, w każdy poniedziałek i piątek PSZOK będzie czynny dwie godziny dłużej - od 8.00 do 19.00 (z wyjątkiem piątku, 1 lipca, wówczas godziny otwarcia 8.00-17.00). W pozostałe dni, podobnie jak dotychczas, czyli we wtorki, środy i czwartki od 8.00 do 17.00, w soboty od 8.00 do 16.00.

Natomiast PSZOK przy ul. Janowskiej będzie otwarty we wszystkie soboty w lipcu, z wyjątkiem ostatniej, czyli 30 lipca. Godziny otwarcia bez zmian – od poniedziałku do piątku i w wybrane soboty od 7.00 do 15.00.

PSZOK-i we Wrocławiu. Co możemy przywieźć?

To okazja, by zrobić porządki i oddać niepotrzebne sprzęty – np. elektrośmieci lub odpady wielkogabarytowe.

– Chcemy dać mieszkańcom Wrocławia możliwość odwiedzenia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w weekend, gdy mają więcej czasu na odpoczynek i załatwienie domowych sprawunków, takich jak choćby pozbycie się zużytych opon lub wyniesienie starego dywanu lub kanapy. Wszystkie te rzeczy mogą trafić do PSZOK – mówi Dorota Witkowska, rzeczniczka prasowa Ekosystemu.

Czytaj także: Wrocław nie marnuje

Do PSZOK-ów można bezpłatnie oddawać te odpady komunalne, których należy pozbywać się osobno i nie należy wyrzucać ich do kubłów – jak zużyte opony, baterie, elektrośmieci czy odpady wielkogabarytowe (np. stare meble). Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przeznaczone są dla mieszkańców, nie mogą z nich natomiast korzystać firmy chcące pozbyć się odpadów z prowadzonej działalności.

Przypominamy, że we Wrocławiu działają dwa PSZOK-i:

Sprawdź na mapie, gdzie znajdują się PSZOK-i.

Rodzaje odpadów, które możemy zawieźć do PSZOK-ów

Do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych mieszkańcy Wrocławia mogą bezpłatnie oddać następujące selektywnie zebrane odpady komunalne:

Do PSZOK jednorazowo można przywieźć maksymalnie 6 worków z odpadami zielonymi o pojemności od 60 do 120 l. Jednorazowo można także oddać do 200 l odpadów remontowych i budowlanych, tj. odpadów z betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów, zmieszanych odpadów z betonu, gruzu ceglanego oraz odpadowych materiałów ceramicznych.

Po przywiezieniu odpadów, pracownicy PSZOK wskażą nam miejsce, w którym należy je złożyć. Rozładunek pozostaje po stronie osoby przywożącej śmieci.

Rzeczy, nadające się do użytku, możemy także oddać potrzebującym

Na terenie Wrocławia znajduje się kilka punktów, w których przyjmowane są nadal nadające się do użytku ubrania, meble czy sprzęty gospodarstwa domowego. Używane przedmioty przyjmują m.in. Caritas oraz ośrodki prowadzone przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta. Listę instytucji, w których oddać można niepotrzebne już nam rzeczy, znajdziecie w tym artykule

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama