wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Park Leonarda da Vinci będzie jeszcze piękniejszy. Co wkrótce tam powstanie?

Park Leonarda da Vinci na wrocławskim Gądowie Małym, czyli przestrzeń między blokami w kwartale ulic Drzewieckiego, Bajana, Hynka i bulwaru Dedala wkrótce będzie miał jeszcze więcej urządzonej i zielonej przestrzeni. Zobaczcie, co dokładnie się zmieni i jakie prace przewidziano w ramach realizacji kolejnego etapu Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO).

Reklama

– Pamiętacie, skończyliśmy tam w 2020 roku skwerek z Człowiekiem witruwiańskim. Teraz na przedeptach powstaną kolejne alejki oraz wejście na wzgórze. Do tego oczywiście mała architektura i nasadzenia zieleni – napisał na swoim profilu na Facebooku prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Park Leonarda da Vinci: nowe ławki, stojaki na rowery, rośliny i trawnik

Park zostanie wzbogacony o nowe ławki, stojaki na rowery, drewniane słupki i rośliny. Oprócz platana klonolistnego w samym środku labiryntu nasadzone zostaną krzewy okrywowe, byliny i trawy ozdobne. Założony zostanie także nowy trawnik o powierzchni ok. 660 mkw.

Park Leonarda da Vinci ma 2,44 ha.

Galeria zdjęć

Park na Gądowie: efekty już wiosną 2023 r.

Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu szykuje się do podpisania umowy z wykonawcą kolejnego etapu prac. Ten powinien zostać zakończony w pierwszej połowie 2023 r. Koszt realizacji to blisko 600 tys. złotych.

Projekt jest realizowany z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (projekt nr 155 WBO 2020 i nr 145 WBO 2021).

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl