wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Na Kowalach powstał park kieszonkowy
Nowy park na wrocławskich Kowalach fot. ZZM
Nowy park na wrocławskich Kowalach

Mieszkańcy wrocławskich Kowal mogą cieszyć się z nowego zieleńca przy ulicy Tczewskiej. Powstały na nim m.in. leżaki, ławki, domki dla ptaków i zapylaczy czy nowe żwirowe alejki. Wiosną pojawi się tutaj także dodatkowe kilkadziesiąt drzew oraz drewniany taras.

Reklama

Pomysł kieszonkowego parku na Kowalach został zgłoszony w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomimo tego, że inwestycja nie była przewidziana do realizacji w tym roku, mieszkańcy już mogą korzystać z nowego terenu.

Park kieszonkowy przy ul. Tczewskiej dokumentacja powstała w ramach Wrocławski Budżet Obywatelski, jednak inwestycja...

Opublikowany przez Zielony Wrocław Środa, 1 grudnia 2021

W przyszłości WROśnij we WROcław

– Projekt tak bardzo nam się spodobał, że chcieliśmy go jak najszybciej zrealizować. Cieszymy się, że miasto zgodziło się na sfinansowanie tej inwestycji. Poza ciekawą małą architekturą postawiliśmy również domki dla sikorek i zapylaczy. Aby park nie był aż tak kieszonkowy, planujemy tutaj także wiosenną edycję WROśnij we WROcław – tłumaczy Jacek Mól, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Nowy park na wrocławskich Kowalach, fot. ZZM Nowy park na wrocławskich Kowalach, fot. ZZM

Przy ul. Tczewskiej powstały żwirowe alejki oraz plac – nowe miejsce spotkań i wypoczynku, trzy metalowe ławki i okrągłe siedziska oraz dwa leżaki, elementy pergoli o kształcie domu i rabaty kwietne. Przez część placu przebiega kamienista ścieżka, zasiano też kwietną łąkę.

W ramach wiosennej akcji WROśnij we WROcław na zieleńcu posadzonych zostanie ok. 70 drzew. Do tego czasu skwer zostanie również wzbogacony o drewniany taras (siedzisko) i dodatkowe ławki stalowe. Na pergoli pojawią się pnącza.

Czytaj także: We Wrocławiu trwają jesienne nasadzenia drzew, krzewów, pnączy

 Leżaki i ławki w parku na Kowalach, fot. ZZM Leżaki i ławki w parku na Kowalach, fot. ZZM

Kolejne parki na wschodzie Wrocławia

Park na Kowalach to kolejny nowy teren zielony na wschodzie Wrocławia. W czerwcu oficjalnie otwarto Swojczycki park Czarna Woda. W jego ramach powstał m.in. most łączący wykonaną ścieżkę z ulicą Swojczycką, siłownia terenowa oraz żwirowa ścieżka wzdłuż ul. Ludowej. Koszt prac to 760 tys. złotych.

Swojczycki park Czarna Woda, fot. ZZM Swojczycki park Czarna Woda, fot. ZZM

Również w czerwcu zakończono pierwszy etap budowy parku rekreacyjnego Mikołowska na Strachocinie. Jego najważniejszym elementem jest plac zabaw ze zjeżdżalnią, odnowioną górką oraz karuzelą.

pierwszy etap budowy parku rekreacyjnego Mikołowska na Strachocinie Plac zabaw w parku rekreacyjnym Mikołowska na Strachocinie, fot. ZZM

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl