wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nowe drzewa owocowe i hotele dla owadów na zachodzie Wrocławia
Obok drzew w parku Tysiąclecia pojawiły się także domki dla owadów Dunvael Photography
Obok drzew w parku Tysiąclecia pojawiły się także domki dla owadów

W położonym na Nowym Dworze parku Tysiąclecia zasadzono 10 czereśni ptasich i postawiono 9 domków dla owadów. To efekt akcji „Razem dla parku Tysiąclecia”, organizowanej przez Wrocław Fashion Outlet z Zarządem Zieleni Miejskiej. Wszystko w ramach miejskiego programu Zielony Mecenat.

Reklama

Wiosną kwitnące czereśnie umilą spacery mieszkańców aleją czereśniową, a latem – gdy już zaowocują - będą stanowić pożywienie dla ptaków oraz zwierząt z części leśnej. Hotele dla owadów zostały umieszczone w dziewięciu sekcjach parku Tysiąclecia, z których każdy symbolizuje inny wiek z historii Wrocławia (od XI do XX wieku).

Czytaj także: Dwa nowe hotele dla pszczół w centrum Wrocławia

 10 czereśni zasadzonych w parku Tysiąclecia, mat. prasowe 10 czereśni zasadzonych w parku Tysiąclecia, Dunvael Photography

Dołącz do Zielonego Mecenatu

– Dziękujemy Wrocław Fashion Outlet za wspólną akcję w parku Tysiąclecia i zachęcamy inne firmy czy instytucje do podobnych inicjatyw. Każdy może dołożyć cegiełkę do zazieleniania i zwiększania bioróżnorodności we Wrocławiu. Czekamy na zgłoszenia w ramach programu Zielony Mecenat – mówi Marek Szempliński, rzecznik prasowy ZZM we Wrocławiu.

Każdy może się pochwalićkażdy może dołożyć cegiełkę #zielonymecenat czeka na zgłoszenia: https://www.wroclaw.pl A dla...

Opublikowany przez Zielony Wrocław Poniedziałek, 15 listopada 2021

Czytaj także: Zielony Mecenat – dołóż swoją cegiełkę do zielonego Wrocławia

 Szymon, Franciszek i Patrycja Duda podczas WROśnij we WROcław, fot. Tomasz Hołod / Redakcja www.wroclaw.pl Szymon, Franciszek i Patrycja Duda podczas WROśnij we WROcław, fot. Tomasz Hołod / Redakcja www.wroclaw.pl

W akcji „Razem dla parku Tysiąclecia” wzięli również udział członkowie programu lojalnościowego Wrocław Fashion Club.

– Według raportów miasta w 2020 roku posadzono blisko 3 tys. drzew. We Wrocław Fashion Outlet również skupiamy się na działaniu. Już po raz drugi udało nam się wzbogacić zielone obszary Wrocławia. Jesteśmy przekonani, że w ten sposób nie tylko dbamy o miejsca rekreacji czy ochronę różnorodnych gatunków drzew, owadów i ptaków, ale przyczyniamy się również do integracji lokalnej społeczności – podkreśla Katarzyna Warzecha, Senior Marketing Manager Wrocław Fashion Outlet.

To kolejne zielone nasadzenia w zachodniej części Wrocławia. Ostatnio - po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią - wspólne sadzenie 300 drzew przeprowadzono przy ul. Granicznej w ramach jesiennej edycji WROśnij we WROcław. Więcej drzew i krzewów czy m.in. dodatkowa zielona przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców powstanie również na Muchoborze Wielkim.

 Grafika o nowych nasadzeniach i domkach dla owadów w parku Tysiąclecia, mat. prasowe Grafika o nowych nasadzeniach i domkach dla owadów w parku Tysiąclecia, Dunvael Photography

6 tys. sadzonek na Osobowicach

To drugi projekt mający poprawić bioróżnorodność zielonych obszarów Wrocławia, realizowana z inicjatywy centrum handlowego przy ul. Granicznej.  We wrześniu 2020 roku w ramach zakupów w programie lojalnościowym udało się zgromadzić środki na zakup 6 tysięcy sadzonek: klonów, lip, wiązów i dębów, które wzbogaciły las Osobowicki.

Drzewa zasadzone przy ulicy Ćwiczebnej w przyszłości wytworzą tlen niezbędny do życia dla 3 tys. osób, przefiltrują do 168 tys. kilogramów zanieczyszczeń i pochłoną nawet 40 tys.  kilogramów dwutlenku węgla. Tyle drzew może ochłodzić powietrze z mocą podobną do 30 tys. klimatyzatorów.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl