wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Więcej zieleni i nowa przestrzeń rekreacyjna na Muchoborze Wielkim
Tak może wyglądać nowy zieleniec przy ul. Kunickiego na Muchoborze Wielkim ZZM Wrocław
Tak może wyglądać nowy zieleniec przy ul. Kunickiego na Muchoborze Wielkim

Więcej drzew i krzewów, doposażony plac zabaw, nowe urządzenia do zabawy dla dzieci czy wreszcie dodatkowa zielona przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców, zrealizowana przy jak najmniejszej ingerencji w przyrodę – takie zmiany planowane są na położonym na zachodzie Wrocławia Muchoborze Wielkim.

Reklama

Jeszcze tej jesieni drzewami i krzewami obsadzony zostanie skwer przy ul. Stanisławowskiej 72. Przy tej samej ulicy pod nr 102 doposażony zostanie plac zabaw, m.in. o zestaw ścianek linowych, panele z grą kółko i krzyżyk oraz domek z ławkami.

– Dodatkowe urządzenie do zabawy dla dzieci planujemy również zamontować wiosną na zieleńcu przy ul. Trawowej – podkreśla Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Nowy zieleniec przy ul. Kunickiego – trwają prace projektowe

To jednak nie koniec zielonych zmian na Muchoborze. Trwają bowiem prace projektowe dotyczące terenu przy ul. Kunickiego. W tym miejscu miasto planuje stworzyć przestrzeń rekreacyjną dla mieszkańców z równoczesnym wykorzystanie naturalnych walorów terenu.

Tak może wyglądać nowy zieleniec przy ul. Kunickiego na Muchoborze Wielkim Tak może wyglądać nowy zieleniec przy ul. Kunickiego na Muchoborze Wielkim, ZZM Wrocław

– Chcemy wspólnej dla wszystkich przestrzeni do pracy i zabawy. Oczywiście ważne jest także zachowanie wartości przyrodniczych poprzez minimalną ingerencję w istniejącą zieleń, ukształtowanie terenu i siedliska – dodaje Szempliński.

Na działce o powierzchni 1,2 hektara mają powstać m.in. ogrody społeczne z rabatami do uprawy warzyw, zwierzyniec lub ptaszarnia, strefy edukacyjne, plac zabaw, nowe utwardzone ścieżki, ławki, leżaki, altany czy stojaki rowerowe.

Tak może wyglądać nowy zieleniec przy ul. Kunickiego na Muchoborze Wielkim

– Gotowy projekt poznamy w przyszłym roku, wtedy będzie można zaplanować dalsze kroki, ale wizualizacje są bardzo obiecujące – mówi Marek Szepliński.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl