wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław nie marnuje żywności. Lodówka społeczna stanęła na Ryneczku Jemiołowa [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Na wrocławskim Ryneczku Jemiołowa pojawiła się lodówka społeczna. Targowisko dołączyło w ten sposób do miejskiej akcji „Wrocław nie marnuje”. Oficjalne otwarcie odbyło się w ramach pikniku „Jadalne Miasto”, podczas którego mieszkańcy mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat ekologii. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia!

Reklama

Piknik pod hasłem „Jadalne Miasto” zorganizowano w sobotę, 1 października. Lodówka społeczna stanęła na Ryneczku Jemiołowa w ramach akcji "Targowiska nie marnują". Na imprezie pojawiło się wielu mieszkańców, którzy skorzystali z bardzo dobrej pogody i szerokiej oferty ze strony wystawców.

Druga lodówka społeczna na wrocławskich targowiskach

Fundatorem lodówki społecznej jest firma Whirlpool, która wcześniej zaangażowała się w otwarcie podobnego miejsca na Targowisku przy ul. Niedźwiedziej.

Ryneczek Jemiołowa dołączył do akcji jako drugie targowisko w mieście.

Kupcy i mieszkańcy bardzo ucieszyli się z takiego rozwiązania, szczególnie w obecnej rzeczywistości, gdzie wszyscy muszą podejmować decyzje dotyczące oszczędności i niemarnowania.
Edyta Niebiańska z Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia

Jak pomóc potrzebującym? Czym dzielić się w ramach lodówki społecznej?

Aby pomóc osobom potrzebującym, wystarczy umieścić w lodówce produkty spożywcze. Mogą to być owoce, warzywa, nabiał, pieczywo, soki, a także produkty suche, jak kasza, mąka, czy ryż.

Oprócz operatora targowiska, pomoc przy prowadzeniu lodówki zaoferowała Rada Osiedla Gajowice oraz osoby z grupy FoodSharingu, które świadczą wsparcie w formie wolontariatu przy obsłudze lodówek.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl