wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Sadzenie drzewa, sąsiedzkie gotowanie i wspólna biesiada na Ołbinie. Finał projektu GrowGreen [ZDJĘCIA]

To był bardzo udany weekend na wrocławskim Ołbinie! W ramach finału projektu GrowGreen mieszkańcy kolejny raz skorzystali z rodzinnych atrakcji. Było m.in. sąsiedzkie gotowanie i wspólna biesiada. Dodatkowo na błękitno-zielonym podwórzu przy ulicach Barlickiego, Żeromskiego, Orzeszkowej posadzono drzewo. Zobaczcie zdjęcia!

Reklama

Aby zaprezentować wrocławianom zmiany, jakie zaszły w ostatnich latach na Ołbinie i zachęcić do korzystania z nowych zielonych terenów, miasto wraz ze Stowarzyszeniem Żółty Parasol i Partnerzy przygotowało szereg atrakcji. Trwają one do końca października.

Zakończenie kolejnego etapu projektu GrowGreen nie oznacza końca jego obecności na naszym osiedlu. Wręcz przeciwnie, to właśnie teraz będziemy mogli w pełni korzystać z jego efektów. Dlatego przygotowaliśmy cykl podwórkowo-plenerowych wydarzeń. W planie mamy m.in. wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży
Joanna Warecka, Stowarzyszenie Żółty Parasol i Partnerzy

Gotowanie i biesiada na Ołbinie - zobaczcie zdjęcia

Więcej o finale projektu GrowGreen przeczytasz tutaj. Zobacz także galerię zdjęć z niedzielnego sąsiedzkie gotowania i sadzenia drzewa.

Działania zostały zainicjowane przez urzędników miejskich we współpracy z Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, którzy są partnerami projektu GrowGreen.

Jest on finansowany ze środków programu ramowego Unii Europejskiej w zakresie badań naukowych i innowacji Horyzont 2020. Warsztaty poprowadzi Stowarzyszenie Żółty Parasol i Partnerzy. Więcej informacji o projekcie Grow Green znajdziecie tutaj.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl