wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wielki finał projektu GrowGreen. 25 września na Ołbinie dużo atrakcji dla mieszkańców [PROGRAM]

Bartosz Moch,
Podwórze pomiędzy ulicami Daszyńskiego, Lompy, Orzeszkowej i Jaracza będzie miejscem kina plenerowego i minikoncertów podczas finału GrowGreen ARAW
Podwórze pomiędzy ulicami Daszyńskiego, Lompy, Orzeszkowej i Jaracza będzie miejscem kina plenerowego i minikoncertów podczas finału GrowGreen

Pikniki, spacery tematyczne, plenerowe kino, warsztaty ogrodnicze, minikoncerty, wspólne gotowanie i sadzenie drzewa czy sąsiedzka kolacja – to tylko część wydarzeń, które zostały zaplanowane na zakończenie miejskiego projektu GrowGreen we Wrocławiu. We wrześniu i w październiku mieszkańcy skorzystają z wielu atrakcji. Najbliższe już w niedzielę, 25 września.

Reklama

– Kończymy drugi etap projektu GrowGreen, który odmienił oblicze naszego osiedla. Siedem podwórek i ulica Daszyńskiego zmieniły się nie do poznania. Dodatkowo wprowadzono zielone rozwiązania, które powinny pomóc w walce ze zmianami klimatu. Chcemy, aby wspierały one życie mieszkańców Ołbina – mówi Paweł Wikliński, przewodniczący zarządu osiedla Ołbin.

Cykl podwórkowo-plenerowych wydarzeń we wrześniu i w październiku

Aby zaprezentować wrocławianom zmiany, jakie zaszły w ostatnich latach na Ołbinie i zachęcić do korzystania z nowych zielonych terenów, miasto wraz ze Stowarzyszeniem Żółty Parasol i Partnerzy przygotowało szereg atrakcji we wrześniu i w październiku.

Zakończenie kolejnego etapu projektu GrowGreen nie oznacza końca jego obecności na naszym osiedlu. Wręcz przeciwnie, to właśnie teraz będziemy mogli w pełni korzystać z jego efektów. Dlatego przygotowaliśmy cykl podwórkowo-plenerowych wydarzeń. W planie mamy m.in. wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży
Joanna Warecka, Stowarzyszenie Żółty Parasol i Partnerzy

Jakie wydarzenia czekają nas na Ołbinie? Zaplanowano m.in.:

Piknik plenerowy 25 września

Wydarzenie zaplanowano na niedzielę, 25 września. Tym razem na podwórku pomiędzy ulicami Daszyńskiego, Lompy, Orzeszkowej i Jaracza oraz pomiędzy ulicami Nowowiejską, Żeromskiego, Orzeszkowej i Barlickiego w godzinach 17.30-19.30 posłuchamy trzech minikoncertów. Dodatkowo w godz. 20.00-22.00 odbędzie się kino plenerowe – podwórko pomiędzy ulicami Daszyńskiego, Lompy, Orzeszkowej i Jaracza.

Finał projektu GrowGreen – minikoncerty i kino plenerowe

Finał projektu GrowGreen – minikoncerty i kino plenerowe

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Działania zostały zainicjowane przez urzędników miejskich we współpracy z Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, którzy są partnerami projektu GrowGreen.

Jest on finansowany ze środków programu ramowego Unii Europejskiej w zakresie badań naukowych i innowacji Horyzont 2020. Warsztaty poprowadzi Stowarzyszenie Żółty Parasol i Partnerzy. Więcej informacji o projekcie Grow Green znajdziecie tutaj.

Logotyp unijny projektu GrowGreen

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl