wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Tak zmienił się Ołbin dzięki projektowi Grow Green. Zobaczcie wideo, jak zazieleniono wrocławskie osiedle

Bartosz Moch,
Park kieszonkowy nr 7 - podwórze pomiędzy ulicami Wygodną, Nowowiejską i Żeromskiego Redakcja portalu www.wroclaw.pl
Park kieszonkowy nr 7 - podwórze pomiędzy ulicami Wygodną, Nowowiejską i Żeromskiego

Zielona ulica Daszyńskiego i siedem parków kieszonkowych - tak zmienił się Ołbin w ramach realizowanego we Wrocławiu projektu Grow Green. Jest on odpowiedzią na postępujące zmiany klimatu, jak fale upałów, susze, gwałtowne ulewy i silne wiatry. Żeby im przeciwdziałać do miast wprowadza się tzw. błękitno-zieloną infrastrukturę. Zobaczcie film zrealizowany przez Telewizję Echo24, jak zrobiono to we Wrocławiu.

Reklama

Więcej informacji o projekcie Grow Green znajdziecie tutaj. Ostatnio pisaliśmy także o tym, że trwają kolejne prace na podwórkach na osiedlu Ołbin w ramach programu Grow Green 2. Przebudowywane są wewnętrzne drogi, powstają place zabaw. W lipcu rozpoczął się remont jednego z największych podwórek na osiedlu – w kwartale ulic: Żeromskiego, Daszyńskiego, Wyszyńskiego i Orzeszkowej.

Materiał wideo zrealizowany przez Telewizję Echo24.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl