Zapomniane Miasto. Koncerty we wrocławskich plenerach

Pomysł na granie muzyki w zapomnianych, a pięknych miejscach Wrocławia nie jest nowy, bo kiedyś cykl koncertów na dziedzińcach kamienic wymyślił dyrygent Jan Tomasz Adamus, który wtedy wykładał na Akademii Muzycznej. Dziś jego ówczesna studentka Marta Niedźwiecka z NFM poszła znacznie dalej. Projekt „Zapomniane Miasto” w ramach ESK 2016 to bowiem nie tylko działanie artystyczne, ale i społeczne. Przeciw wykluczeniu tych, którzy do sal koncertowych nie przychodzą albo bywają rzadko.

  • zapomniane miasto

    Koncerty projektu "Zapomniane Miasto" od 8 maja do 28 sierpnia

  • zapomniane miasto

    Kamienica wrocławska to naturalne miejsce koncertowe/fot. Łukasz Rajchert

  • dworzec nadodrze

    Dworzec Nadodrze, tutaj pierwszy koncert projektu "Zapomniane Miasto"/fot. Łukasz Rajchert


Zapomniane Miasto, projekt realizowany przez Narodowe Forum Muzyki w ramach ESK 2016, rozpisano na dwanaście koncertów, każdy odbywać się będzie w innym zakątku miast (start 8 maja o 18.00 na Dworcu Nadodrze, finisz 28 sierpnia w Klubie Sportowym Gwardia też o 18.00), a wspólnym mianownikiem będzie nie tylko wyjątkowe miejsce, ale i repertuar. Za każdym razem występujący muzyk zagra, oprócz przygotowanego własnego repertuaru jeszcze jedną z dwunastu części Tierkreis Karlheinza Stockhausena (projekt dedykowany kolejnym dwunastu znakom zodiaku).

Dwanaście spotkań (zawsze w kolejną niedzielę, zawsze o 18.00) zaplanowano z różnymi muzykami – od grającego na organach Hammonda Kajetana Galasa (na Dworcu Nadodrze), poprzez występ wibrafonistki Aleksandry Wasik (na Traugutta 106) po mistrza liry korbowej Jacka Hałasa (na Krasińskiego 21-23), czy harfistkę Malwinę Lipiec (Świdnicka 36). Projekt ma za zadanie nie tylko przyciągnąć słuchaczy z miasta, ale i zaangażować tych mieszkających w okolicy, zachęcić ich do słuchania muzyki, otworzyć na nowe doświadczenie, wyjść do nich i pokazać, że muzyka nie musi być dobrem dostępnym dla wybranych.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.  

Koncerty „Zapomniane Miasto”

Koncerty „Zapomniane Miasto”

Koncert / Klasyczna / W plenerze / Dla wszystkich / Muzyka / ESK
Termin od 8 maja 2016 18:00 do 28 sierpnia 2016 19:30

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz
Zgłoś uwagę