Konkurs o „Wrocławskiej piosence”. Podajemy wyniki

Od napisania „Wrocławskiej piosenki” minęło ponad 60 lat, a teraz, oprócz klasycznej wersji, jaką pamiętamy z legendarnego wykonania Marii Koterbskiej, mamy także nową wykonaną przez Me Myself And I. Z tej okazji ogłosiliśmy dla czytelników naszego portalu konkurs, w którym można było wygrać aż 3 czytniki Kindle 5 WiFi. Dziś wyniki.

 • konkurs wrocławska piosenka

  W konkursie możecie brać udział od środy od godz. 13.00 do piątku do północy.

 • kindle 5 konkurs wrocławska piosenka

  W konkursie wygracie 3 czytniki Kindle 5 WiFi


Oto lista zwycięzców konkursu O "Wrocławskiej piosence":

 • Czytnik Kindle 5 WiFi z dnia 15.07 – Krzysztof Domiński
 • Czytnik Kindle 5 WiFi z dnia 16.07 – Joanna Ziemiańska
 • Czytnik Kindle 5 WiFi z dnia 17.07 – Karolina Korecka

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!  

Dodatkowo zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani pocztą email lub telefonicznie na dane kontaktowe podane w formularzu konkursowym, w dniu ogłoszenia listy zwycięzców.

 

Nowa wersja „Wrocławskiej piosenki”

Wszystko zaczęło się ponad rok temu, kiedy prezydent Rafał Dutkiewicz zaproponował zespołowi Me Myself And I przygotowanie nowej wersji słynnej piosenki, którą w Polsce wszyscy kojarzą zwłaszcza z wersu o niebieskich tramwajach. Kompozytor i wokalista Michał Majeran podchwycił pomysł, choć wtedy grupa miała tak dużo koncertów, że na efekt finalny w postaci aranżacji trzeba było poczekać blisko rok. „Wrocławska piosenka” A.D. 2015 nie jest już klasycznym walczykiem, stała się bardziej dynamiczna i zyskała m.in. nowy temat (pojawia się na samym początku) dokomponowany przez Michała Majerana. Spodobała się nie tylko prezydentowi, ale Krystynie Liersz-Żelasko, córce twórców piosenki Jerzego Haralda i Krystyny Wnukowskiej. Przez minione lata wielokrotnie napływały do niej prośby, aby zezwoliła na nową wersję „Wrocławskiej piosenki”, ale aranżacje nie zyskały jej aprobaty. Do czasu kontaktu z zespołem Me Myself And I. Wrocławianie poznali wersję podczas czerwcowego koncertu, kiedy na scenie w Rynku obok wokalistów Me Myself And I – Michała Majerana i Magdaleny Pasierskiej pojawiła się także m.in. Natalia Lubrano.

Co ciekawe, Michał Majeran jest także twórcą filmu dokumentalnego o kulisach komponowania „Wrocławskiej piosenki” i objechał całą Polskę, by spotkać się z ludźmi, którzy doskonale je pamiętają – z najsłynniejszą wykonawczynią Marią Koterbską, czy kosmonautą Mirosławem Hermaszewskim. Film ujrzy światło dzienne lada chwila, a Michał Majeran wzbudził już zainteresowanie tematem. Program o „Wrocławskiej piosence” (także jej nowej wersji) zobaczymy niebawem na antenie Telewizji Polskiej.

W konkursie można wygrać 3 czytniki Kindle 5 WiFi.

Zasady przyznawania nagród

 • Nagrody zostaną przyznane Uczestnikom, którzy jako pierwsi, o wyznaczonych godzinach, podadzą prawidłowe odpowiedzi wpisując je do formularza (znajdziecie go poniżej).

1 x Kindle 5Jaki tytuł honorowy otrzymała od tramwajarzy piosenkarka Maria Koterbska za piękne wykonanie „Wrocławskiej piosenki”? Odpowiedzi nadsyłamy w środę (15.07) o godzinie 15.00.

1 x Kindle 5Kto słuchał „Wrocławskiej piosenki” na statku kosmicznym? Odpowiedzi nadsyłamy w czwartek (16.07) o godzinie 15.00.

1 x Kindle 5Jaki zespół przygotował nową wersję „Wrocławskiej piosenki”? Odpowiedzi nadsyłamy w piątek (17.07) o godzinie 15.00. 

 

 • Każdy Uczestnik może wysłać tylko jedną odpowiedź na każde z pytań w czasie trwania Konkursu. W przypadku wysłania większej liczby zgłoszeń Organizator będzie brał pod uwagę jedynie to zgłoszenie, które otrzymał jako pierwsze

Konkurs rozpoczyna się dnia 15.07.2015r. o godzinie 13:00 i kończy się dnia 17.07.2015r. o godzinie 24:00. Ogłoszenie listy zwycięzców nastąpi – 20.07.2015r. o godzinie 13:00, na stronie konkursu.

Dodatkowo zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani pocztą email lub telefonicznie na dane kontaktowe podane w formularzu konkursowym, w dniu ogłoszenia listy zwycięzców.

Zgłoś uwagę