wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:50

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Wrocławiu, marsz do księgarni! Wiele wydarzeń artystycznych do 25.10

Wrocławiu, marsz do księgarni! Wiele wydarzeń artystycznych do 25.10

Redakcja www.wroclaw.pl,

Kliknij, aby powiększyć
Jesień we Wrocławiu Mieście Literatury mat. prasowe
Jesień we Wrocławiu Mieście Literatury

Przez tydzień (od 17.10 do 25.10) można odwiedzać 10 wrocławskich księgarni, w których przygotowano specjalny artystyczny program, m.in. spotkania z ciekawymi gośćmi, koncerty, wieczory poetyckie, premiery książek i spacer po literackim Wrocławiu. Imprezę, która została wpisana w wielkie wydarzenie – Jesień we Wrocławiu Mieście Literatury – zorganizowała Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza.    

Reklama

Festiwal w 10-ciu wrocławskich księgarniach

Wrocławiu, marsz do księgarni! to ostatni akcent Jesieni we Wrocławiu Mieście Literatury. Dla fanów księgarnianych spotkań codziennie aż do niedzieli same atrakcje. Polecamy kilka z nich.

Wrocławiu, marsz do księgarni!

Wrocławiu, marsz do księgarni!

Termin od 17 października 2020 do 25 października 2020

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz
  • Spotkanie z Arkadiuszem Żychlińskim, autorem książki „Zwrot przez współczesną. Pryzmaty” Wydawnictwa Ossolineum (21.10, godz. 17.00, Cafe księgarnia Tajne Komplety) 

Filolog Arkadiusz Żychliński pisze o Bolaño, Bernhardzie, Coetzee, Kafce, Knausgårdzie, Sebaldzie i wielu innych prozaikach. Autor sięga po twórczość pisarzy doskonale w Polsce znanych, jak i nieco mniej rozpoznawalnych autorów „drugorzędnych powieści pierwszej klasy”. Komentuje dzieła klasyków, ale przygląda im się z nieoczywistych punktów widzenia, lokując ich w nowych układach i konstelacjach. 

  • Spotkanie z Martą Koronkiewicz, poświęcone książce „I jest moc odległego życia w tej elegii” (22.10, godz. 17.00, Cafe księgarnia Tajne Komplety)

Książka jest monografią poświęconą twórczości jednego z najważniejszych, najczęściej nagradzanych, najbardziej fascynujących krytykę polskich poetów współczesnych – Andrzeja Sosnowskiego. 

  • Spotkanie z Joanną Hytrek-Hryciuk poświęcone książce „Między prywatnym a publicznym. Życie codzienne we Wrocławiu w latach 1938-44” (23.10, godz. 18.00, Księgarnia pod Arkadami)

Autorka zaczyna swą opowieść w 1938 roku, roku ostentacyjnego triumfu ideologii NSDAP; „nocy kryształowej” i ustanowienia nowego herbu Wrocławia. Kończy ją zimą 1944 roku, nie zajmując się już okresem Festung Breslau znanym z licznych opracowań.Książka pokazuje nam obraz życia w mieście, w którym każdą sferę aktywności jej mieszkańców przenika ideologia. 

  • Koncert muzyki filmowej (23.10, godz. 19.00, Tajne Komplety w Kinie Nowe Horyzonty)

W przestrzeni kina NH, obok księgarni, rozbrzmiewać będą filmowe tematy w gitarowej aranżacji, a zagra Stefan Bogdalski.

  • Spotkanie z Tomaszem Brodą i premiera książki „Bookface, księga twarzy pisarzy” (24.10, godz. 16.00, Cocofli)

Dla tych, którzy nie dadzą rady być na miejscu, spotkanie będzie prowadzone również online.

  • Spacer po literackim Wrocławiu z Szymonem Maraszewskim (start 25.10 o 12.00 spod Księgarni pod Arkadami)

W których miejscach bywali niegdyś pisarze? Jakie księgarnie i antykwariaty szczególnie mocno zapisały się na kulturalnej mapie stolicy Dolnego Śląska? Gdzie była pierwsza powojenna wrocławska księgarnia i kto ją prowadził? Ile było ich po II wojnie na Rynku i jak ta sytuacja przedstawia się dzisiaj? Gdzie znajduje się najmniejsza księgarnia w mieście?Na te i wiele innych pytań odpowie oprowadzający.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl