Majówka z czworonogiem

Piknik nad wodą, wycieczka do lasu czy zwiedzanie z psem. Długi majowy weekend to okazja aktywnego spędzenia czasu z naszym czworonogiem. Warto tylko wcześniej wszystko dobrze zaplanować.


Wielkimi krokami zbliża się długi majowy weekend. Wszyscy, którzy będą mogli cieszyć się wolnym, już planują sposoby na spędzenie tych dni. Dla właścicieli psów i kotów mamy kilka propozycji.

Wypad nad wodę

Jeśli chcecie wypocząć nad wodą, można śmiało wyjechać na piknik niedaleko Wrocławia nad zalew Bajkał, niedaleko Kamieńca Wrocławskiego. Okolice sprzyjają aktywnym piknikom. Znajdziemy miejsce na rozłożenie koca i ustawienie grilla, miejsce, żeby pograć w piłkę czy paletki. Nad Bajkał dostaniemy się komunikacją podmiejską, pieszo trzeba pokonać trasę z Kamieńca Wrocławskiego nad zalew. Pies będzie miał okazję wybiegać się do woli, a także wykąpać w płytszej wodzie.

Podobne warunki czekają nad zalewem Mietkowskim. Tam jednak nie ma aż takiej możliwości wybiegania się z psem. Jednak miejsce na piknik i zabawę z czworonogiem znajdziemy na pewno. Jeśli kogoś kusi zwiedzanie Stawów Milickich – trzeba pamiętać o obowiązujących tam przepisach: zakazie wprowadzania psów na obszary objęte ochroną ścisłą i czynną. Nasz pupil musi się więc zadowolić spacerami na smyczy po trasach ogólniedostępnych. Na szczęście cała okolica jest na tyle urokliwa, że nie musimy zagłębiać się w dalsze rejony, aby wypocząć na łonie natury.

Jeśli macie koty, które są nauczone wychodzić i nie boją się przestrzeni, to na taki wypoczynek możecie je zabrać ze sobą. Pamiętajcie jednak, żeby na wszelki wypadek zabrać kocią uprząż i kontenerek do transportowania zwierzaka. W nowym otoczeniu koty lubią mieć w rezerwie własny i znany kawałek świata.

W góry z psem

Jeżeli w długi weekend planujecie wypad w góry, trzeba pamiętać, że na trasach w parkach krajobrazowych obowiązkowo prowadzimy psa na smyczy. Warto też zaplanować tak trasę, aby nie narazić psów na niepotrzebne kontuzje. Okolice Borowic pod Karpaczem obfitują w leśne, niezbyt strome szlaki, których pokonanie dla psa, a także dla nas, będzie przyjemnością.

Podobnie jest ze szlakiem na Łomniczkę. – Jeśli na wypoczynek w plenerze wybierzemy Karkonosze, to dla psa zdecydowanie ciekawiej wyglądają okolice Karpacza. Więcej miejsca i okazji do wybiegania. Warto więc właśnie tam się skierować. Doradzałbym omijanie Szklarskiej Poręby. W jej okolicy sporo jest rozpadlin, przepaści czy kamienistych tras, które mogą okazać się trudne i niebezpieczne zwłaszcza dla mniejszych psów – mówi Kamil Piotrowski organizujący wypady z psami.

Jeśli chcemy uniknąć dużych górskich kurortów, warto wybrać się w Góry Sowie, tuż za Bielawą. Możemy liczyć tam na kilometry przyjemnych, leśnych tras. Podczas takiego spaceru my wypoczniemy, a pies się wybiega. Ciekawie też przedstawiają się okolice Barda Śląskiego. Możemy liczyć tam na ciekawą siatkę górskich szlaków. To miejsce dla tych, którzy chcą na wycieczkę wybrać się koleją. Po wysiadce na stacji w Bardzie tylko kilkaset metrów dzieli nas od wejścia na pierwszy górski szlak.

Weekendowy clubbing z czworonogiem

Pamiętajcie też o naszej mapie miejsc przyjaznych czworonogom Pets Welcome, który znajdziecie tutaj. Jeśli planujecie w długi majowy weekend czy spotkanie z znajomymi, nie musicie swojego psa czy też kota zostawiać w domu. Jeśli wybierzecie jeden z ponad 300 wrocławskich lokali z naszej bazy, to możecie liczyć nie tylko na to, że bez problemu wprowadzicie tam czworonoga, ale także zostanie mu zaserwowana miska wody. 

Zgłoś uwagę