Wrocław Maraton poszukuje wolontariuszy

Właśnie ruszyła rekrutacja wolontariuszy do 33. PKO Wrocław Maratonu. Nabór potrwa do 4 września. Organizatorzy poszukują 100 wolontariuszy w wieku od 10 do 65 lat.


Na sukces wrocławskiego maratonu pracuje 1000 osób. Ważną rolę odgrywa wolontariat. Nabór właśnie się rozpoczął. Organizatorzy poszukują 100 wolontariuszy w wieku od 10 do 65 lat. W zamian za pomoc przy organizacji maratonu wolontariusze otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w wolontariacie, koszulki i identyfikator. Obowiązkowe spotkanie organizacyjne dla wszystkich kandydatów odbędzie się 9 września. Organizatorem rekrutacji wolontariuszy jest Miejskie Centrum Wolontariatu. 

Chętni będą mogli sprawdzić się w realizacji następujących zadań:

  1.  - Dyżur w punktach odżywiania na trasie maratonu (przygotowanie stanowiska, napojów i pożywienia, dbanie o porządek);
  2.  - Asystowanie w sekretariacie biegu (weryfikowanie zgłoszeń uczestników, wydawanie pakietów startowych).

 Więcej o naborze znajdziecie tutaj.

Podczas maratonu zaplanowano także wiele imprez towarzyszących. Jedną z największych są Targi Sport Expo. Stoiska w tym roku pojawią się w Hali Sportów Walki AWF Stadion Olimpijski.
Odwiedzający TARGI SPORT EXPO będą mogli zapoznać się z bogatą ofertą dla biegaczy i sportowców. Podczas targów prezentowany będzie między innymi sprzęt do biegania, odzież, buty, odżywki oraz inne produkty.

Targi będą czynne:

  • w piątek, 11 września 2015 r., w godz. 16:00-22:00,
  • w sobotę, 12 września 2015 r., w godz. 9:00-22:00,
  • w niedzielę, 13 września 2015 r., w godz. 6.00-16.00.
Zgłoś uwagę