Nr projektu Nr projektu 7
PROJEKT PONADOSIEDLOWY:
do 3 000 000 zł
Boisko-Rolkowisko. Łyżwiarki figurowe proszą o boisko betonowe - dla rolkarzy, koszykarzy i innych piłkarzy [WBO. 2024]
-
Kategoria sport
-
Budżet zweryfikowany 2 000 000 zł
-
Status Niewybrany w głosowaniu
-
2 072
Statystyki Oddanych głosów
-
Lider projektu: Beata Karpiak-Kozińska
Komentarz UMW po II etapie oceny
Komentarz UMW po I etapie oceny
Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ Dyrekcja placówki, jako zarządca terenu, nie wyraziła zgody na realizację inwestycji na terenie placówki - nie złożyła wymaganego oświadczenia. W związku z powyższym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ustęp 2 punkt 2) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 7 i 10.
Opis projektu
Boisko-rolkowisko to wielofunkcyjny obiekt sportowy o powierzchni betonowej przystosowany do uprawiania wszystkich dyscyplin sportowych wrotkarskich i piłkarskich. Celem projektu jest stworzenie miejsca, gdzie osoby jeżdżące na rolkach będą mogły swobodnie bez obawy o uszkodzenie powierzchni uprawiać ulubiony sport. Boisko będzie wykorzystywane przez dzieci szkolne oraz kadrę szkoły do prowadzenia lekcji w-f, apelów i innych wydarzeń szkolnych na świeżym powietrzu. Po zajęciach lekcyjnych z boiska skorzystają wszyscy mieszkańcy osiedla i okolic, będą mogli również wszyscy Wrocławianie, dzieci, młodzież i dorośli.
Uzasadnienie projektu
We Wrocławiu zdecydowanie brakuje boisk betonowych. Modne i powszechnie stosowane boiska tartanowe nie nadają się do uprawiania sportów na kółkach. Takie boisko zapewni rolkarzom i łyżwiarzom możliwość uprawiania sportów przez większość sezonu. Budowa boiska betonowego, w porównaniu z budową lodowiska całorocznego, tak bardzo pożądanego przez mieszkańców Wrocławia, jest zdecydowanie tańsza.
Grupa beneficjentów projektu
Z boiska betonowego skorzystają wszyscy mieszkańcy z osiedla i okolic, ale także mogą to być osoby z całego Wrocławia, dzieci, młodzież i dorośli
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
Około 50 tys. osób
Elementy projektu
1 x tafla betonowa boiska o wymiarach 18x40 metrów
1 x mała architektura wspomagająca (np. ławeczki, małe trybuny)
1 x osprzęt do uprawiania innych dyscyplin (np. kosze, uchwyty do siatek, itp.)
Lokalizacja
projekt ponadosiedlowy Lokalizacja
Huby Osiedle
Lokalizacja szczegółowa Szkoła Podstawowa Nr 77 im. T. Różewicza Ul. Świętego Jerzego 4, 50-518 Wrocław Numer działki: Arkusz mapy AR_28, 74 Obręb Południe
Kontakt z liderem projektu
Liczba głosów ogółem
Do nieważnych zostały zaliczone przypadki niezgodnego z zasadami wypełnienia kart papierowych, niepotwierdzenia głosu kodem SMS, powtórnego oddania głosu z użyciem tego samego nr PESEL.
Liczba głosów: internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław w dniu 12.10.
Dotyczy głosów ważnych.
Internet
2 072Papier
0Płeć: kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.
Dotyczy głosów ważnych.
Kobiety
1250Mężczyźni
822Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.
Informacja po rozpatrzeniu odwołania z 09.09.2024 r.
Odwołanie zostało uwzględnione. Projekt zostanie poddany pod głosowanie mieszkańców w zakresie budowy rolkowiska o wymiarach 18x40 metrów na terenie obecnego placu apelowego i boiska asfaltowego. Projekt zostaje przeniesiony do puli ponadosiedlowej, szacunkowy koszt realizacji 2 000 000 zł.
Komentarz UMW po II etapie
Projekt został oceniony negatywnie. Z uwagi na duże zagospodarowanie terenu działki przez budynek szkoły i infrastrukturę sportową brak jest miejsca na lokalizację płyty betonowej o wymiarach 20x40 metrów z przeznaczeniem na rolkowisko/boisko/lodowisko dla łyżwiarek. Lokalizacja ww. obiektu zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, wymaga zachowania co najmniej 10 metrów od linii rozgraniczających ulicę, od okien pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi oraz od miejsc gromadzenia odpadów. Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ustęp 2 punkt 1) oraz § 7 ustęp 2 punkt 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.