wroclaw.pl strona główna Wrocławski Budżet Obywatelski

Infolinia 71 777 71 44

15°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 08:20

wroclaw.pl strona główna
  1. Wrocławski Budżet Obywatelski
  2. Lista projektów 2024
  3. Projekt nr 6

Nr projektu Nr projektu 6

PROJEKT OSIEDLOWY:
do 1 000 000 zł

Komuny Paryskiej OD NOWA - mały #zielonytrójkąt [WBO. 2024]

  • Kategoria piesze/rowerowe

  • Budżet zweryfikowany 1 000 000 zł

  • Status Niewybrany w głosowaniu

  • 943

    Statystyki Oddanych głosów

Komentarz UMW po II etapie oceny

Informacja po rozpatrzeniu odwołania z 09.09.2024 r.
Odwołanie zostało uwzględnione w zakresie remontu chodników po stronie nieparzystej od nr 11-37, wyniesienia przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 2 i dokumentacji projektowej. Odwołania w części pozostałego zakresu, tj. naprawy ogrodzenia i odświeżenia boiska w Szkoły Podstawowej nr 2 nie uwzględniono, gdyż jest to wprowadzeniem nowego zakresu do projektu, który wymagałby przeprowadzenia nowego, trzeciego etapu oceny merytorycznej, zaś zgodnie z § 8 uchwały LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, merytoryczna ocena projektów odbywa się w dwóch etapach i zgodnie z kalendarzem WBO 2024 zakończyła się 22 sierpnia 2024 r.

Szacunkowy koszt realizacji pozytywnie ocenionego zakresu wynosi 1 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem, decydujący jest opis projektu. Na etapie opracowania dokumentacji projektowej konieczne będzie uzyskanie zaleceń/postanowień/decyzji konserwatorskich Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, których treść może mieć istotny wpływ na ostateczny kształt projektu.

Komentarz UMW po II etapie
Projekt został oceniony negatywnie. Pomimo ograniczenia w formularzu poprawkowym zakresu projektu jego szacunkowy koszt w dalszym ciągu przekracza maksymalną kwotę dla projektów osiedlowych, a z opisu nie wynika jego ogólnomiejski charakter. Projekt w obecnym kształcie nie spełnia kryterium określonego w § 2 ustęp 2 punkt 10) oraz § 3 ustęp 1 uchwały numer LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 6 i 8.

Komentarz UMW po I etapie oceny

Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ szacunkowy koszt wskazanego we wniosku zakresu przekracza maksymalną kwotę dla projektów osiedlowych, a z opisu nie wynika jego ogólnomiejski charakter. Projekt w obecnym kształcie nie spełnia kryterium określonego w § 2 ustęp 2 punkt 10) oraz § 3 ustęp 1 uchwały numer LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 6 i 8.

Opis projektu

Projekt zakłada stworzenie Wygodnej Bezpiecznej Osiedlowej przestrzeni, którego głównym celem będzie remont chodników na ul. Komuny Paryskiej po stronie nieparzystej od nr 11 do 37. Chcemy także wynieść przejście dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 2 poprawiając bezpieczeństwo uczniów.

Uzasadnienie projektu

Przedmieście Oławskie leży w ścisłym centrum miasta w gęstej zabudowie kamienicznej. Zaniedbania remontowe na naszym osiedlu są ogromne, więc bierzemy sprawy w swoje ręce. Potrzebujemy prostych, bezpiecznych chodników. Pragniemy stworzyć przestrzeń przyjazną mieszkańcom, która podniesie jakość ich życia. Stworzyć unikalną w skali miasta kompozycję eleganckiego chodnika.

Grupa beneficjentów projektu

Mieszkańcy osiedla, w szczególności okoliczni mieszkańcy

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

Ok. 2000 osób dziennie

Elementy projektu

1) Dokumentacja projektowa remontu chodników na ul. Komuny Paryskiej od ul. Dąbrowskiego do ul. Pułaskiego po stronie nieparzystej od numeru 11 do 37
2) Remont chodnika po stronie nieparzystej od numeru 11 do 37
3) Wyniesienie przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 2

Lokalizacja

Pomiń mapę

projekt osiedlowy Lokalizacja

Przedmieście Oławskie Osiedle

Lokalizacja szczegółowa brak.

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

Do nieważnych zostały zaliczone przypadki niezgodnego z zasadami wypełnienia kart papierowych, niepotwierdzenia głosu kodem SMS, powtórnego oddania głosu z użyciem tego samego nr PESEL.

943

Liczba głosów: internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław w dniu 12.10.

Dotyczy głosów ważnych.

Internet

940

Papier

3

Płeć: kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Dotyczy głosów ważnych.

Kobiety

510

Mężczyźni

433

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.