Nr projektu Nr projektu 251
PROJEKT PONADOSIEDLOWY:
do 3 000 000 zł
SKWER KARAIMÓW - rewitalizacja skweru wraz z przyległym ciągiem spacerowym, jako ważnej publicznej części osiedla Sępolno [WBO. 2024]
-
Kategoria zieleń/rekreacja
-
Budżet zweryfikowany 1 300 000 zł
-
Status Niewybrany w głosowaniu
-
528
Statystyki Oddanych głosów
-
Lider projektu: Łukasz Reszka
Komentarz UMW po II etapie oceny
Komentarz UMW po I etapie oceny
Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami. Ze względu na zły stan techniczny balustrad i nawierzchni ciągu pieszego zasadne jest ich wykonanie w pełnym zakresie, murki oporowe od strony ulicy wymagają naprawy, do wymiany są ławki, kosze na śmieci, a do montażu stojaki na rowery. W ramach projektu zostaną wykonane prace pielęgnacyjne istniejącej zieleni oraz nasadzona zostanie nowa zieleń. Negatywna ocena w zakresie obudowy kubłów na śmieci - w ramach zagospodarowania powinny zostać ustawione elementy małej architektury (pojemniki na odpady), które nie wymagają obudowy. Zarząd Zieleni Miejskiej nie wyraża zgody na lokalizację miejsca gromadzenia odpadów komunalnych na skwerze. Szacunkowy koszt pozytywnie ocenionego zakresu wynosi 1 300 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem, decydujący jest opis projektu. Na etapie opracowania dokumentacji projektowej konieczne będzie uzyskanie zaleceń/postanowień/decyzji konserwatorskich Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, których treść może mieć istotny wpływ na ostateczny kształt projektu.
Opis projektu
SKWER KARAIMÓW to ważny punkt publicznej części osiedla Sępolno. To zielony skwer publiczny służący mieszkańcom w każdym wieku. Projekt WBO dotyczy wymiany zniszczonych nawierzchni, wykonaniu nowych ławek, śmietników, małej architektury. Wykonanie nowej nawierzchni przyległej alei spacerowej oraz wymianie krawężników. W ramach projektu uzupełnione zostaną nasadzenia zieleni oraz wykonana zostanie pielęgnacja istniejącego drzewostanu. Niezbędne jest też rozbiórka zniszczonego murka i wykonanie nowego murka w formie siedziska/ławki.
Uzasadnienie projektu
Osiedle Sępolno nie posiada żadnego zagospodarowanego placu lub skweru który mógłby służyć mieszkańcom. Jedyne inwestycje, jakie zostały wykonane na osiedlu, to place zabaw dla najmłodszych oraz zespół boisk sportowych na terenie szkoły zrealizowany w ramach poprzedniego WBO i służący głównie uczniom szkoły i młodzieży. Na osiedlu brakuje skweru który mógłby służyć starszym mieszkańcom osiedla do odpoczynku w trakcie spacerów, młodzieży jako miejsce spotkań, alternatywa dla boisk sportowych. Mała architektura na osiedlu jest wyeksploatowana. Realizacja kompleksowa skweru przyczyni się to zacieśniania więzi sąsiedzkich, a naprawa nawierzchni alei spacerowej, przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.
Grupa beneficjentów projektu
- mieszkańcy osiedla z każdej grupy wiekowej
- osoby starsze spacerujące wzdłuż osiedla
- uczniowie, młodzież z pobliskiej szkoły oraz bursy szkolnej
- rodzicie spacerujący z dziećmi
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
5000
Elementy projektu
700 x Nawierzchnia alei spacerowej [m2]
200 x Nowe krawężniki [mb]
10 x Ławki
10 x Śmietniki
20 x Stojaki rowerowe
500 x Zieleń niska [m2]
70 x Rozbiórka istniejącego murka [mb]
70 x Wykonanie nowego murka w formie ławki/siedziska [mb]
Lokalizacja
projekt ponadosiedlowy Lokalizacja
Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice Osiedle
Lokalizacja szczegółowa Skwer Karaimów, skrzyżowanie ulicy Partyzantów oraz ulicy Walerego Sławka
Załączniki - 2 szt.
Kontakt z liderem projektu
Liczba głosów ogółem
Do nieważnych zostały zaliczone przypadki niezgodnego z zasadami wypełnienia kart papierowych, niepotwierdzenia głosu kodem SMS, powtórnego oddania głosu z użyciem tego samego nr PESEL.
Liczba głosów: internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław w dniu 12.10.
Dotyczy głosów ważnych.
Internet
528Papier
0Płeć: kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.
Dotyczy głosów ważnych.
Kobiety
291Mężczyźni
237Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.
Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami. Ze względu na zły stan techniczny balustrad i nawierzchni ciągu pieszego zasadne jest ich wykonanie w pełnym zakresie, murki oporowe od strony ulicy wymagają naprawy, do wymiany są ławki, kosze na śmieci, a do montażu stojaki na rowery. W ramach projektu zostaną wykonane prace pielęgnacyjne istniejącej zieleni oraz nasadzona zostanie nowa zieleń.
Negatywna ocena w zakresie obudowy kubłów na śmieci - w ramach zagospodarowania powinny zostać ustawione elementy małej architektury (pojemniki na odpady), które nie wymagają obudowy. Zarząd Zieleni Miejskiej nie wyraża zgody na lokalizację miejsca gromadzenia odpadów komunalnych na skwerze.
Szacunkowy koszt pozytywnie ocenionego zakresu wynosi 1 300 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem, decydujący jest opis projektu. Na etapie opracowania dokumentacji projektowej konieczne będzie uzyskanie zaleceń/postanowień/decyzji konserwatorskich Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, których treść może mieć istotny wpływ na ostateczny kształt projektu.