Nr projektu Nr projektu 249
PROJEKT PONADOSIEDLOWY:
do 3 000 000 zł
Zieleń, Sport, Integracja Społeczna i Kreatywność - Gądów, Popowice [WBO. 2024]
-
Kategoria zieleń/rekreacja
-
Budżet zweryfikowany 3 000 000 zł
-
Status Niewybrany w głosowaniu
-
1 731
Statystyki Oddanych głosów
-
Lider projektu: Roksana Hlebionek
Komentarz UMW po II etapie oceny
Komentarz UMW po I etapie oceny
Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami dla wskazanych poniżej lokalizacji: Ul. Kłodnicka na terenie Zespołu Szkół nr 20: boisko zostanie wykonane z uwzględnieniem rozwiązań, funkcji i w lokalizacji określonej w opracowanej w 2023 r. przez Zarząd Inwestycji Miejskich dokumentacji projektowej „Przebudowa i remont budynku Zespołu Szkół nr 20 przy ul. Kłodnickiej we Wrocławiu”. W posiadanej dokumentacji nie zostały przewidziane trybuny, ale ławki. Ocena negatywna w zakresie budowy rolkowiska, ponieważ nie jest przewidziane w powyższej dokumentacji projektowej oraz nie ma na nie miejsca. Projekt w tym zakresie nie spełnia kryterium określonego w § 7 ustęp 2 punkt 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Park Zachodni: ocena pozytywna. Ze względu na brak wskazania lokalizacji do wyliczeń kosztów została przyjęta powierzchnia 500m2. Ocena negatywna dla działki nr 6/23, AM-14, obręb Popowice oraz działki nr 11/3, AM-15, obręb Popowice, ponieważ działki te przekazane są w użytkowanie wieczyste, a na takich terenach nie można realizować projektów WBO. Projekt w negatywnie ocenionym zakresie nie spełnia kryterium określonego w § 2 ustęp 2 punkt 2) i 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Szacunkowy koszt pozytywnie ocenionego zakresu wynosi 3 000 000. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Na etapie opracowania dokumentacji projektowej konieczne będzie uzyskanie zaleceń/postanowień/decyzji konserwatorskich Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, których treść może mieć istotny wpływ na ostateczny kształt projektu. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 157 i 249.
Opis projektu
1. Ul. Kłodnicka, Zespół Szkół nr 20 - boisko wielofunkcyjne, ławki, nasadzenia, ścieżki w miejsce przedeptów
2. Park Zachodni - gęste krzewy od strony ulicy wygłuszające szum samochodów
Uzasadnienie projektu
W okolicy tej części Gądowa i Popowic brakuje bezpiecznych i profesjonalnych obiektów sportowych. Istniejące boiska są zniszczone i sprzyjają nabyciu kontuzji. W tym rejonie brakuje również miejsc wspierających integrację i aktywizację mieszkańców z atrakcjami dla różnych grup wiekowych (wspólne prace artystyczne, gry, zabawy oraz treningi, uczniowie sąsiedniej szkoły muzycznej mogliby zaprezentować swoje umiejętności) oraz roślinności i obiektów zachęcających do wypoczynku wśród zieleni. Niedoświetlone place zabaw uniemożliwiają korzystanie z nich zimą. W Parku Zachodnim wypoczynek utrudnia szum samochodów. Chcemy to zmienić! Wszystkie atrakcje i udogodnienia będą ogólnodostępne dla wszystkich Wrocławian. Zachęcamy do głosowania!
Grupa beneficjentów projektu
Mieszkańcy Gądowa, Popowic ale także Kozanowa, Szczepina i innych rejonów Wrocławia. Wszystkie atrakcje i udogodnienia są ogólnodostępne. Projekt obejmuje wszystkie grupy wiekowe.
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
do 50 tys. mieszkańców
Elementy projektu
Boisko wielofunkcyjne
Mała architektura (ławki, kosze na śmieci)
Nasadzenia zieleni
Lokalizacja
projekt ponadosiedlowy Lokalizacja
Gądów-Popowice Płd. , Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn. Osiedle
Lokalizacja szczegółowa brak.
Załączniki - 1 szt.
Kontakt z liderem projektu
Liczba głosów ogółem
Do nieważnych zostały zaliczone przypadki niezgodnego z zasadami wypełnienia kart papierowych, niepotwierdzenia głosu kodem SMS, powtórnego oddania głosu z użyciem tego samego nr PESEL.
Liczba głosów: internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław w dniu 12.10.
Dotyczy głosów ważnych.
Internet
1 725Papier
6Płeć: kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.
Dotyczy głosów ważnych.
Kobiety
944Mężczyźni
787Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.
Informacja po rozpatrzeniu odwołania z 09.09.2024 r.
Odwołanie zostało uwzględnione. Projekt zostanie poddany pod głosowanie mieszkańców w zakresie postulowanym przez Lidera projektu, który został pozytywnie oceniony na pierwszym etapie oceny.
Komentarz UMW po II etapie
Projekt został oceniony negatywnie. Liderka w formularzu poprawkowym podtrzymała ocenę i wycenę pozytywnie ocenionego w I etapie zakresu, a także wskazała do realizacji nowe elementy. Po wprowadzonych zmianach szacunkowy koszt realizacji pełnego zakresu przekracza maksymalną dla projektów WBO 2024 kwotę 3 000 000 zł. W związku z tym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ustęp 2 punkt 10) uchwały numer LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.