wroclaw.pl strona główna Wrocławski Budżet Obywatelski

Infolinia 71 777 71 44

16°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:20

wroclaw.pl strona główna
  1. Wrocławski Budżet Obywatelski
  2. Lista projektów 2024
  3. Projekt nr 2

Nr projektu Nr projektu 2

PROJEKT OSIEDLOWY:
do 1 000 000 zł

ZIELONA SIEĆ ROWEROWO-PIESZA WROCŁAWIA - Łączymy południowy Wrocław z centrum miasta [WBO. 2024]

  • Kategoria piesze/rowerowe

  • Budżet zweryfikowany 1 000 000 zł

  • Status Wybrany w głosowaniu

  • 2 695

    Statystyki Oddanych głosów

  • Status realizacji

    ---

    Przesłano do jednostek

    Etapy realizacji projektu

    1. 1

      Konsultacje z liderem

    2. 2

      Dokumentacja projektowa

    3. 3

      Prace budowlane

    4. 4

      Zrealizowany

  • Lider projektu: Agnieszka Dusza

Komentarz UMW po II etapie oceny

Projekt został oceniony pozytywnie w zakresie południowego fragmentu drogi rowerowej wraz z oświetleniem - od ul. Sieradzkiej do ul. Glinianej. Ze względu na istniejący drzewostan konieczne jest uwzględnienie w projekcie rozwiązań mających na celu poprawę warunków siedliskowych drzew, minimalizujących możliwość uszkodzenia systemu korzeniowego i części nadziemnych drzew. Odcinek między ul. Glinianą a ul. Dyrekcyjną przebiega w bezpośrednim sąsiedztwie nowo wybudowanego pomnika Żołnierzy Niezłomnych i dopiero na etapie projektowania okaże się, czy między pomnikiem, a linią tramwajową, jest wystarczająca ilość miejsca do wykonania dodatkowej drogi rowerowej. Jeżeli nie, zostanie wybudowany przejazd i połączenie do istniejącej drogi rowerowej po wschodniej stronie ul. Borowskiej. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 1 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem, decydujący jest opis projektu. Na etapie opracowania dokumentacji projektowej konieczne będzie uzyskanie zaleceń/postanowień/decyzji konserwatorskich Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, których treść może mieć istotny wpływ na ostateczny kształt projektu. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 2, 5 i 17.

Komentarz UMW po I etapie oceny

Projekt został oceniony pozytywnie w zakresie południowego fragmentu drogi rowerowej wraz z oświetleniem - od ul. Petrusewicza do ul. Glinianej. Ze względu na istniejący drzewostan konieczne jest uwzględnienie w projekcie rozwiązań mających na celu poprawę warunków siedliskowych drzew, minimalizujących możliwość uszkodzenia systemu korzeniowego i części nadziemnych drzew. Odcinek między ul. Glinianą a ul. Dyrekcyjną przebiega w bezpośrednim sąsiedztwie nowo wybudowanego pomnika Żołnierzy Niezłomnych i dopiero na etapie projektowania okaże się, czy między pomnikiem a linią tramwajową jest wystarczająca ilość miejsca do wykonania dodatkowej drogi rowerowej. Jeżeli nie, zostanie wybudowany przejazd i połączenie do istniejącej drogi rowerowej po wschodniej stronie ul. Borowskiej. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 1 000 000 zł. W zakresie nowych nasadzeń i stworzenia sadów osiedlowych projekt jest nieprecyzyjny - informacja o nich znalazła się wyłącznie w opisie, ale już nie w elementach projektu. Nie została też wskazana ich lokalizacja. Projekt powinien zostać doprecyzowany, w tym elemencie nie spełnia kryteriów formalnych i jest sprzeczny z § 7 ustęp 2 punkt 1) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem, decydujący jest opis projektu. Na etapie opracowania dokumentacji projektowej konieczne będzie uzyskanie zaleceń/postanowień/decyzji konserwatorskich Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, których treść może mieć istotny wpływ na ostateczny kształt projektu. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 2, 5, 17.

Opis projektu

Celem projektu jest stworzenie sieci zielonych ścieżek łączących wrocławskie osiedla i parki. Korytarze te mają zapewnić rowerzystom, pieszym oraz rolkarzom wygodne przemieszczanie się między dzielnicami, tak, aby bezpiecznie, szybko, wśród zieleni mogli dotrzeć do szkoły, parku, sklepu, pracy, a w wolnych chwilach aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, mogli pójść pobiegać lub na spacer.

Projekt zakłada nasadzenia wzdłuż ścieżek drzew i krzewów, oraz powstawanie przyległych SADÓW OSIEDLOWYCH.

Corocznie zgłaszane są do WBO kolejne elementy ZIELONEJ SIECI, w różnych częściach Wrocławia.

Więcej informacji o projekcje na stronie: https://www.facebook.com/zielona.siec.wroclawia
W zależności od kosztów możliwe etapowanie lub ograniczeni

Uzasadnienie projektu

ZIELONA SIEĆ należy do tras typu Green’way, czyli jest SZYBKA - omija skrzyżowania i światła uliczne, BEZPIECZNA - biegnie z dala od ulic oraz ZDROWA - usytuowana jest na terenach zielonych, z dala od spalin i samochodów.

Zapraszam na fan-page: https://www.facebook.com/zielona.siec.wroclawia/

Grupa beneficjentów projektu

Wszyscy Wrocławianie i turyści chcący zwiedzić miasto z perspektywy roweru.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

630 000 i więcej

Elementy projektu

200 x Droga dla rowerów
2 x Przejazdy rowerowe
Oświetlenie (opcjonalnie tam gdzie jest konieczne)

Lokalizacja

Pomiń mapę

projekt osiedlowy Lokalizacja

Huby Osiedle

Lokalizacja szczegółowa Południe, AR 17, 9/1; Południe, AR 17, 9/1; Południe, AR_17, 8/5; Południe, AR_17, 6/2; Południe AR_17, 5/2, Południe AR_17, 5/2

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

Do nieważnych zostały zaliczone przypadki niezgodnego z zasadami wypełnienia kart papierowych, niepotwierdzenia głosu kodem SMS, powtórnego oddania głosu z użyciem tego samego nr PESEL.

2 695

Liczba głosów: internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław w dniu 12.10.

Dotyczy głosów ważnych.

Internet

2 695

Papier

0

Płeć: kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Dotyczy głosów ważnych.

Kobiety

1465

Mężczyźni

1230

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.