wroclaw.pl strona główna Wrocławski Budżet Obywatelski

Infolinia 71 777 71 44

19°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:20

wroclaw.pl strona główna
  1. Wrocławski Budżet Obywatelski
  2. Lista projektów 2024
  3. Projekt nr 178

Nr projektu Nr projektu 178

PROJEKT OSIEDLOWY:
do 1 000 000 zł

Zielone Stabłowice - rozbudowa parków i skwerów: Ekopark, Arbuzowa, Rychła [WBO. 2024]

  • Kategoria zieleń/rekreacja

  • Budżet zweryfikowany 1 000 000 zł

  • Status Wybrany w głosowaniu

  • 2 728

    Statystyki Oddanych głosów

  • Status realizacji

    ---

    Przesłano do jednostek

    Etapy realizacji projektu

    1. 1

      Konsultacje z liderem

    2. 2

      Dokumentacja projektowa

    3. 3

      Prace budowlane

    4. 4

      Zrealizowany

Komentarz UMW po II etapie oceny

Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami w zakresie wskazanym w formularzu poprawkowym. Ekopark Stabłowice: ocena pozytywna dla budowy linarium w Ekoparku Stabłowice, jednak z uwagi na to, że taki element nie jest zaprojektowany na terenie niezbędne jest wprowadzenie zmiany w dokumentacji projektowej. Rekomendujemy, aby w ramach niniejszego projektu, w miejscu zaprojektowanego drugiego placu zabaw, który nie został wybudowany, zamiast zaproponowanych na nim urządzeń zamontować linarium. Ocena pozytywna w zakresie nasadzeń drzew, jednak ze zmianą ich lokalizacji. Proponujemy, aby drzewa zostały nasadzono przy linarium (wzdłuż rowu - tak jak w dokumentacji projektowej), co w przyszłości spowodowałoby zacienienie terenu. Ewentualnie inna lokalizacja zgodna z opracowaną dokumentacją projektową. Kontener ESK jest obiektem tymczasowym i obecnie na prośbę MPWiK planowany jest do przestawienia w inne miejsce parku. Skwer przy ul. Arbuzowej: ocena pozytywna w zakresie budowy ścieżki o nawierzchni mineralnej zgodnie z posiadaną przez Zarząd Zieleni Miejskiej dokumentacją projektową zagospodarowania terenu zieleńca. Możliwe jest ustawienie małej architektury zgodnie z posiadaną dokumentacją. Brak jest możliwości wykonania nasadzeń wysokich na wskazanym terenie. Skwer przy ul. Rychłej: ocena pozytywna w zakresie budowy boiska do gry w bule, wykonania alejek, montażu małej architektury oraz nasadzenia. Inwestycją należy objąć również sąsiednie działki drogowe, z którymi należy skomunikować planowane zagospodarowanie zieleńca. Na potrzeby przedmiotowego wniosku niezbędne jest opracowanie dokumentacji projektowej całego terenu. Szczegółowy zakres do realizacji zostanie ustalony po opracowaniu dokumentacji projektowej. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 1 000 000 zł, ale ze względu na szeroki zakres możliwe, że będzie konieczne etapowanie inwestycji. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem, decydujący jest opis projektu. Na etapie opracowania dokumentacji projektowej konieczne będzie uzyskanie zaleceń/postanowień/decyzji konserwatorskich Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, których treść może mieć istotny wpływ na ostateczny kształt projektu. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 178 i 196.

Komentarz UMW po I etapie oceny

Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami. Ekopark Stabłowice: ocena pozytywna dla budowy trampolin w Ekoparku Stabłowice. Zarząd Zieleni Miejskiej posiada dokumentację projektową zagospodarowania wschodniej części Ekoparku Stabłowice, która uwzględnia budowę 5 trampolin ziemnych, jednak ze względów finansowych realizacja tej części projektu została podzielona na etapy. Do realizacji pozostały 2 trampoliny (typ Loop oraz Tuto 5) wraz z wykonaniem nawierzchni bezpiecznej wokół. Możliwe jest uzupełnienie terenu o nasadzenia i małą architekturę zgodnie z projektem. Skwer przy ul. Arbuzowej: ocena pozytywna w zakresie budowy ścieżki o nawierzchni mineralnej zgodnie z posiadaną przez Zarząd Zieleni Miejskiej dokumentacją projektową zagospodarowania terenu zieleńca. Możliwe jest ustawienie małej architektury zgodnie z posiadaną dokumentacją. Brak jest możliwości wykonania nasadzeń wysokich na wskazanym terenie. Skwer przy ul. Rychłej: ocena pozytywna w zakresie budowy boiska do gry w bule, wykonania alejek, montażu małej architektury oraz nasadzenia. Inwestycją należy objąć również sąsiednie działki drogowe, z którymi należy skomunikować planowane zagospodarowanie zieleńca. Na potrzeby przedmiotowego wniosku niezbędne jest opracowanie dokumentacji projektowej całego terenu. Szczegółowy zakres do realizacji zostanie ustalony po opracowaniu dokumentacji projektowej. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 1 000 000 zł, ale ze względu na szeroki zakres możliwe, że będzie konieczne etapowanie inwestycji. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem, decydujący jest opis projektu. Na etapie opracowania dokumentacji projektowej konieczne będzie uzyskanie zaleceń/postanowień/decyzji konserwatorskich Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, których treść może mieć istotny wpływ na ostateczny kształt projektu. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 178 i 196.

Opis projektu

Celem projektu jest rozbudowa parków i skwerów Stabłowic. W Ekoparku Stabłowice dodanie urządzenia zabawowego na istniejącym już placu zabaw oraz nasadzenie drzew w okolicach kontenera ESK. Ponadto w projekcie zawiera się stworzenie drugiego traktu przecinającego skwer przy ul. Arbuzowej oraz stworzenie boiska do buli (bulodrom) przy ul. Rychłej wraz z alejkami komunikacyjnymi. W wybranych lokalizacjach można dosadzić krzewy, pojedyncze drzewa oraz ustawić elementy małej architektury (ławki, kosze, kwietniki, stojaki na rowery). Kolejność wykonywanych inwestycji będzie ustalona z liderem na etapie realizacji. Dopuszcza się etapowanie działań.

Uzasadnienie projektu

Na terenie wrocławskich Stabłowic mamy zarówno duży Ekopark, jak i wiele małych skwerów, które potrzebują uporządkowania lub dalszych inwestycji. Tereny zielone to miejsce rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców osiedla. Ekopark Stabłowice i skwer na Arbuzowej posiadają nawet gotowe, ale nie zrealizowane w całości projekty zagospodarowania. Wraz z porządkowaniem tego typu terenów, znikają również dzikie wysypiska śmieci.

Grupa beneficjentów projektu

Mieszkańcy Stabłowic

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

10000

Elementy projektu

Ekopark Stabłowice: elementy placu zabaw (np. piramida linowa, park linowy), nasadzenia drzew, mała architektura
Skwer przy ul. Arbuzowej: budowa ścieżek o nawierzchni mineralnej, mała architektura
Skwer przy ul. Rychłej: budowa boiska do gry w bule, wykonania alejek, mała architektura oraz nasadzenia zieleni

Lokalizacja

Pomiń mapę

projekt osiedlowy Lokalizacja

Leśnica Osiedle

Lokalizacja szczegółowa Ekopark Stabłowice Zieleniec przy ulicy Arbuzowej Skwer przy ulicy Rychłej

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

Do nieważnych zostały zaliczone przypadki niezgodnego z zasadami wypełnienia kart papierowych, niepotwierdzenia głosu kodem SMS, powtórnego oddania głosu z użyciem tego samego nr PESEL.

2 728

Liczba głosów: internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław w dniu 12.10.

Dotyczy głosów ważnych.

Internet

2 728

Papier

0

Płeć: kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Dotyczy głosów ważnych.

Kobiety

1487

Mężczyźni

1241

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.