Nr projektu Nr projektu 135
PROJEKT OSIEDLOWY:
do 1 000 000 zł
IDĘ NA PLAŻĘ - boiska do sportów plażowych [WBO. 2024]
-
Kategoria sport
-
Budżet zweryfikowany 1 000 000 zł
-
Status Wybrany w głosowaniu
-
3 319
Statystyki Oddanych głosów
-
Status realizacji
---Przesłano do jednostek
Etapy realizacji projektu
-
1
Konsultacje z liderem
-
2
Dokumentacja projektowa
-
3
Prace budowlane
-
4
Zrealizowany
-
-
Lider projektu: Karolina Olszewska
Komentarz UMW po II etapie oceny
Komentarz UMW po I etapie oceny
Projekt został oceniony negatywnie. Wskazana we wniosku działka nr 2/7, AM-45, obręb Grabiszyn nie należy do Gminy Wrocław. Realizacja projektu na działce nr 2/6, AM-45, obręb Grabiszyn także została oceniona negatywnie. Celem projektu jest budowa piaszczystego boiska do sportów plażowych. Na terenie znajduje się wiele cennych starych drzew. Z uwagi na ich otoczenie budowa boiska piaszczystego, z uwagi na spadające liście i gałęzie, wymagałaby częstego sprzątania i wymiany piasku. Takie działanie nie spełnia kryterium celowości i gospodarności. Zasadnym byłoby wykonanie boiska z nawierzchni poliuretanowej, ale nie taki jest zakres projektu. Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ustęp 2 punkt 5) i 8) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.
Opis projektu
Projekt zakłada budowę piaszczystego terenu. Obiekt ogrodzony zostanie siatką wraz z wejściami na boiska przez furtki umieszczone po przeciwnych stronach terenu.
Uzasadnienie projektu
Sporty plażowe, takie jak siatkówka czy tenis, są coraz popularniejsze we Wrocławiu, z tego względu dostrzegalny jest deficyt takich miejsc na mapie Wrocławia. Budowa ogólnodostępnych boisk wpłynie na zwiększenie aktywności, a same boiska zostaną miejscem najchętniej odwiedzanym przez Wrocławian w każdym wieku. Boiska będą wykorzystywane rekreacyjnie, jak i treningowo. Projekt aktywizuje wspólną aktywność fizyczną rodzin, co zredukuje zbyt długie spędzanie czasu przy urządzeniach teleinformatycznych.
Grupa beneficjentów projektu
Mieszkańcy, dzieci, młodzież i dorośli chcący aktywnie spędzać czas
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
70000
Elementy projektu
1) Boiska ogrodzone siatką
2) Wejście na boiska przez furtki umieszczone po przeciwnych stronach terenu
Lokalizacja
projekt osiedlowy Lokalizacja
Gaj Osiedle
Lokalizacja szczegółowa Teren zielony pomiędzy ul. Racławicką, Modlińską i linią kolejową towarową
Załączniki - 1 szt.
Kontakt z liderem projektu
Liczba głosów ogółem
Do nieważnych zostały zaliczone przypadki niezgodnego z zasadami wypełnienia kart papierowych, niepotwierdzenia głosu kodem SMS, powtórnego oddania głosu z użyciem tego samego nr PESEL.
Liczba głosów: internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław w dniu 12.10.
Dotyczy głosów ważnych.
Internet
3 319Papier
0Płeć: kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.
Dotyczy głosów ważnych.
Kobiety
1811Mężczyźni
1508Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.
Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami w zakresie lokalizacji wskazanej w formularzu poprawkowym na ul. Orzechowej/Krynickiej. Wielkość boiska zostanie ustalona na etapie opracowania dokumentacji projektowej. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi wynosi 1 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem, decydujący jest opis projektu. Na etapie opracowania dokumentacji projektowej konieczne będzie uzyskanie zaleceń/postanowień/decyzji konserwatorskich Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, których treść może mieć istotny wpływ na ostateczny kształt projektu.