Nr projektu Nr projektu 95
PROJEKT PONADOSIEDLOWY:
do 3 000 000 zł
Rowerowy Park Szczytnicki - remont ścieżki w stronę Stadionu Olimpijskiego [etap I] [WBO. 2023]
-
Kategoria piesze/rowerowe
-
Budżet zweryfikowany 3 000 000 zł
-
Status Niewybrany w głosowaniu
-
661
Statystyki Oddanych głosów
Komentarz UMW po II etapie oceny
Komentarz UMW po I etapie oceny
Projekt został oceniony pozytywnie. W obrębie objętej wnioskiem ścieżki znajdują się pomniki przyrody. Remont ścieżki jest dopuszczalny wyłącznie przy zastosowaniu specjalnych rozwiązań technicznych mających na celu ochronę drzew rosnących przy trasie. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 3 000 000 zł, ale możliwe, że ze względu na wysokie koszty zastosowanych rozwiązań technicznych będzie wymagał etapowania. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Na etapie opracowania dokumentacji projektowej konieczne będzie uzyskanie zaleceń/postanowień/decyzji konserwatorskich Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, których treść może mieć istotny wpływ na ostateczny kształt projektu.
Opis projektu
Cały projekt zakłada wyremontowanie nierównej ścieżki asfaltowej w Parku Szczytnickim przebiegającej wzdłuż całej ul. Różyckiego od jej
rozpoczęcia przy przystanku Kochanowskiego do Stadionu Olimpijskiego (etap I zakłada remont od przystanku Kochanowskiego do
wysokości ul. Chopina).
Uzasadnienie projektu
Opisywana trasa jest obecnie dziurawa, niekomfortowa, oraz zniechęcająca do jazdy jednośladem, więc projekt byłby użyteczny dla osób na co dzień poruszających się na rowerze oraz niepełnosprawnych, w szczególności dla studentów i pracowników AWFu oraz uczniów znajdującej się niedaleko Szkoły Podstawowej nr 36.
Powstała infrastruktura zapewniałaby brakujące obecnie wysokiej jakości połączenie infrastruktury rowerowej kończącej się tuż za Mostem Szczytnickim ze ścieżką rowerową na Stadionie Olimpijskim.
Wyremontowanie ścieżki uzasadnia też istniejąca już stacja rowerów miejskich przy przystanku Kochanowskiego.
Grupa beneficjentów projektu
Rowerzyści, osoby niepełnosprawne oraz inne osoby odwiedzające Park Szczytnicki.
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
ok. kilka tysięcy osób
Elementy projektu
1 x wymiana nawierzchni opisanej ścieżki
Lokalizacja
projekt ponadosiedlowy Lokalizacja
Zacisze-Zalesie-Szczytniki Osiedle
Lokalizacja szczegółowa Ścieżka zaczyna się od stacji rowerów miejskich przy przystanku Kochanowskiego (obok Pizzerii Nel Parco) i biegnie wzdłuż torów tramwajowych do przystanku Stadion Olimpijski (obok Ronda Wrocławskich Olimpijczyków na skrzyżowaniu Różyckiego-Paderewskiego).
Załączniki - 1 szt.
Kontakt z liderem projektu
Liczba głosów ogółem
Do nieważnych zostały zaliczone przypadki niezgodnego z zasadami wypełnienia kart papierowych, niepotwierdzenia głosu kodem SMS, powtórnego oddania głosu z użyciem tego samego nr PESEL.
Liczba głosów: internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław w dniu 12.10.
Dotyczy głosów ważnych.
Internet
659Papier
2Płeć: kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.
Dotyczy głosów ważnych.
Kobiety
346Mężczyźni
315Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.
Projekt został oceniony pozytywnie. W obrębie objętej wnioskiem ścieżki znajdują się pomniki przyrody. Remont ścieżki jest dopuszczalny wyłącznie przy zastosowaniu specjalnych rozwiązań technicznych mających na celu ochronę drzew rosnących przy trasie. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 3 000 000 zł, ale możliwe, że ze względu na wysokie koszty zastosowanych rozwiązań technicznych będzie wymagał etapowania. Priorytetowym odcinkiem jest remont ścieżki od przystanku Kochanowskiego do wysokości ul. Chopina. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu a załącznikiem decydujący jest opis projektu. Na etapie opracowania dokumentacji projektowej konieczne będzie uzyskanie zaleceń/postanowień/decyzji konserwatorskich Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, których treść może mieć istotny wpływ na ostateczny kształt projektu.