wroclaw.pl strona główna Wrocławski Budżet Obywatelski

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 17:50

wroclaw.pl strona główna
  1. Wrocławski Budżet Obywatelski
  2. Lista projektów 2023
  3. Projekt nr 308

Nr projektu Nr projektu 308

PROJEKT OSIEDLOWY:
do 1 000 000 zł

Budowa abstrakcyjnej rzeźby Skaczącej Gwiazdy na jej skwerze [WBO. 2023]

Głosów: 137

inneKategoria

500 000 złBudżet zweryfikowany

Niewybrany w głosowaniu Status

137

oddanych głosów

Lider projektu: Wiktor Charukiewicz

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie, jednak ze względy na zakończony niedawno remont Skweru Skaczącej Gwiazdy, w wyniku którego na skwerze znalazły się już wszystkie planowane elementy, rekomendacja dla projektu jest negatywna.
Dla terenu Skweru Skaczącej Gwiazdy w 2016 roku została opracowana dokumentacja projektowa, na podstawie której w 2019 roku został zrealizowany I etap prac (m.in.: plac zabaw, część rekreacyjno-wypoczynkowa z ławkami i stolikami szachowymi, urządzenia siłowni zewnętrznej, nasadzenia zieleni), a w 2022 roku II etap (m.in.: schody terenowe prowadzące na teren wgłębnika, plac i chodniki piesze w strefie wejściowej skweru, nasadzenie drzew, krzewów i bylin).
W II etapie, który zrealizowany został pod koniec 2022 roku, w strefie wejściowej (od str. ul. gen. J. Bema) została wykonana tablica w formie podświetlonego totemu nawiązująca do historii tego miejsca i obrazująca układ dawnych fortyfikacji Bastionu Skweru Skaczącej Gwiazdy.
Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 500 000 zł, docelowy wygląd rzeźby zostanie wybrany w wyniku konkursu. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Na etapie opracowania dokumentacji projektowej konieczne będzie uzyskanie zaleceń/postanowień/decyzji konserwatorskich Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, których treść może mieć istotny wpływ na ostateczny kształt projektu.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie, jednak ze względy na zakończony niedawno remont Skweru Skaczącej Gwiazdy, w wyniku którego na skwerze znalazły się już wszystkie planowane elementy, rekomendacja dla projektu jest negatywna. Dla terenu Skweru Skaczącej Gwiazdy w 2016 roku została opracowana dokumentacja projektowa, na podstawie której w 2019 roku został zrealizowany I etap prac (m.in.: plac zabaw, część rekreacyjno-wypoczynkowa z ławkami i stolikami szachowymi, urządzenia siłowni zewnętrznej, nasadzenia zieleni), a w 2022 roku II etap (m.in.: schody terenowe prowadzące na teren wgłębnika, plac i chodniki piesze w strefie wejściowej skweru, nasadzenie drzew, krzewów i bylin). W II etapie, który zrealizowany został pod koniec 2022 roku, w strefie wejściowej (od str. ul. gen. J. Bema) została wykonana tablica w formie podświetlonego totemu nawiązująca do historii tego miejsca i obrazująca układ dawnych fortyfikacji Bastionu Skweru Skaczącej Gwiazdy. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 500 000 zł, docelowy wygląd rzeźby zostanie wybrany w wyniku konkursu. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Na etapie opracowania dokumentacji projektowej konieczne będzie uzyskanie zaleceń/postanowień/decyzji konserwatorskich Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, których treść może mieć istotny wpływ na ostateczny kształt projektu.

Opis projektu

Sama forma gwiazdy niekoniecznie powinna być historyczna i bezpośrednio związana z nazwą miejsca, a raczej swobodna, przyjazna, kreatywna, nawiązująca do zmieniającego się charakteru miasta i naszych czasów, które jednak nie zapomina zupełnie o swojej historii (pamiętając o nazwach miejsc i uwieczniając je we własny, współczesny sposób).

Najlepiej gdyby został zrealizowany z warsztatu lokalnego rzemieślnika-artysty.

Uzasadnienie projektu

Projekt Abstrakcyjnej Rzeźby Skaczącej Gwiazdy jest idealnym uzupełnieniem ostatniej rewitalizacji parku i doskonałym odwzorowaniem jej nazwy, urozmaicając i uciekawiając okolicę wprowadzając do niej element niecodzienny, artystyczny, intrygujący, a nawet inspirujący.

Grupa beneficjentów projektu

Mieszkańcy okolicy Skweru, dojeżdżający pracownicy i uczniowie, turyści, a także wszelcy koneserzy i niekoneserzy sztuki.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

Niemożliwe dla mnie do ocenienia (przypuszczam, że w okolicy może żyć 1000-2000 mieszkańców, przychodzą do tego jeszcze przyjezdni).

Elementy projektu

1 x Rzeźba

Lokalizacja

Pomiń mapę

projekt osiedlowy Lokalizacja

Ołbin Osiedle

Lokalizacja szczegółowa brak.

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

Do nieważnych zostały zaliczone przypadki niezgodnego z zasadami wypełnienia kart papierowych, niepotwierdzenia głosu kodem SMS, powtórnego oddania głosu z użyciem tego samego nr PESEL.

137

Liczba głosów: internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław w dniu 12.10.

Dotyczy głosów ważnych.

Internet

137

Papier

0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Dotyczy głosów ważnych.

Kobiety

64

Mężczyźni

73

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.