wroclaw.pl strona główna Wrocławski Budżet Obywatelski

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:50

wroclaw.pl strona główna
  1. Wrocławski Budżet Obywatelski
  2. Lista projektów 2023
  3. Projekt nr 299

Nr projektu Nr projektu 299

PROJEKT PONADOSIEDLOWY:
do 3 000 000 zł

BRODRENALINA - Miasteczko ruchu drogowego wraz z opcjonalnym uzupełnieniem funkcji poprzez skatepark, buldering i ballance park [WBO. 2023]

inneKategoria

3 000 000 złBudżet zgłoszony

Projekt nie bierze udziału w głosowaniu Status

Lider projektu: Cezary Zubrzycki

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ jest niezgodny z zapisami obowiązującego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Dodatkowo takie zagospodarowanie wymagałoby odrolnienia tej części działki, co wiąże się z dodatkowymi kosztami oraz ponoszeniem corocznych kosztów z tego tytułu.
Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2 pkt 1) i 14) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ jest niezgodny z zapisami obowiązującego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Dodatkowo takie zagospodarowanie wymagałoby odrolnienia tej części działki, co wiąże się z dodatkowymi kosztami oraz ponoszeniem corocznych kosztów z tego tytułu. Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2 pkt 1) i 14) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.

Opis projektu

W skład miasteczka ruchu drogowego miałyby wejść ścieżki rowerowe imitujące drogi z oznaczeniami zarówno poziomymi jak i pionowym w postaci mniejszych niż obowiązujące, znakami drogowymi. Układ dróg zawierałby wszelkie dostępne konfiguracje skrzyżowań oraz prawo jak i lewoskrętów. Wjazd na układ dróg poprzedzony byłby utwardzonym placem towarzyszącym wyposażonym w samoobsługową stację serwisowania rowerów, ławki dla osób towarzyszących oraz pojemniki na odpadki. Aby użytkownicy miasteczka ruchu drogowego mogli nawiązać interakcję również z osobami nie używającymi jednośladów, w miejscach o powierzchni umożliwiającej realizację funkcji uzupełniającej, przewidziano skatepark, bouldering i ballance park, do realizacji w kolejnych edycjach WBO.

Uzasadnienie projektu

Celem projektu jest zwiększenie świadomości przyszłych użytkowników dróg, wyrobienie właściwych nawyków oraz poprzez zabawę przyswojenie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych, pozwalających na swobodne i bezpieczne uczestniczenie w ruchu ulicznym. Ponadto latorośl w wieku, w którym tradycyjny plac zabaw nie powoduje już przyspieszenia tętna, oczekuje większych doznań, by nie rzec wyzwań, a tym samym oferty dającej szansę spełnienia, energetycznego wyżycia się i wreszcie zaspokojenia. Uzupełnienie miasteczka ruchu drogowego o funkcje towarzyszące w formie skatepark'u, boulderingu i ballance park'u jest w stanie zapewnić pełne spektrum doznań, tym samym wpłynąć na interakcję między dziećmi w wieku wczesnoszkolnym i starszym.

Grupa beneficjentów projektu

Dzieci i młodzież szkolna.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

500 osób

Elementy projektu

5 x Ścieżki rowerowe o utwardzonej nawierzchni
20 x Pionowe oznaczenia drogowe
15 x Poziome oznaczenia drogowe
1 x Samoobsługowa stacja serwisowania rowerów
1 x Plac utwardzony z ławkami i pojemnikami na odpadki

Lokalizacja

Pomiń mapę

projekt ponadosiedlowy Lokalizacja

Brochów Osiedle

Lokalizacja szczegółowa Miasteczko ruchu drogowego zlokalizowane pomiędzy przedszkolem, a szkołą podstawową. Lepszej lokalizacji nie można sobie wymarzyć! :)

Kontakt z liderem projektu