wroclaw.pl strona główna Wrocławski Budżet Obywatelski

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 17:05

wroclaw.pl strona główna
  1. Wrocławski Budżet Obywatelski
  2. Lista projektów 2023
  3. Projekt nr 298

Nr projektu Nr projektu 298

PROJEKT OSIEDLOWY:
do 1 000 000 zł

[PROJEKT WYCOFANY NA WNIOSEK LIDERA] Relaks nad rzeczką [WBO. 2023]

inneKategoria

275 000 złBudżet zgłoszony

Projekt nie bierze udziału w głosowaniu Status

Lider projektu: Mariusz Zawadzki

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie tylko dla nasadzeń dodatkowej zieleni.
Ocena negatywna dla wykonania nawierzchni poliuretanowej pod mobilną scenę, teren jest porośnięty drzewami, inwestycja wiązałaby się z wycinką i pracami ziemnymi w Strefie Ochrony Drzew. Teren rekreacyjny przy ul. Tymiankowej jest w mocno zagospodarowany, dodatkowe zmniejszenie zielonej nawierzchni przepuszczalnej byłoby sprzeczna z z zasadami WBO wynikającymi z przyjętego przez gminę Miejskiego Planu Adaptacji Do Zmian Klimatu.
W ramach dotychczasowych projektów realizowanych na działkach nr 3/7, 3/16, 3,4 AM-5, obr. Lipa Piotrowska wykonano oświetlenie typu parkowego. Wprowadzenie kolejnych punktów oświetlenia spowoduje prześwietlenie tego terenu co wpłynie negatywnie na siedlisko bytujących zwierząt i ptaków.
Mobilna scena wymaga stałego nadzoru i obsługi, które generowałyby koszty eksploatacji niewspółmiernie wysokie w stosunku do wartości danego projektu.
Budowa przyłącza łączyłaby się z koniecznością prac ziemnych w Strefie Ochrony Drzew, wykonanie przyłącza bez budowy sceny byłoby niegospodarne, dodatkowo byłoby to już drugie przyłącze w tym miejscu, jedno znajduje się już przy budynku rady osiedla.
W tym zakresie projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2 pkt 3), 6) i 8) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 350 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Na etapie opracowania dokumentacji projektowej konieczne będzie uzyskanie zaleceń/postanowień/decyzji konserwatorskich Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, których treść może mieć istotny wpływ na ostateczny kształt projektu. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 295 i 298.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie tylko dla nasadzeń dodatkowej zieleni. Ocena negatywna dla wykonania nawierzchni poliuretanowej pod mobilną scenę, teren jest porośnięty drzewami, inwestycja wiązałaby się z wycinką i pracami ziemnymi w Strefie Ochrony Drzew. Teren rekreacyjny przy ul. Tymiankowej jest w mocno zagospodarowany, dodatkowe zmniejszenie zielonej nawierzchni przepuszczalnej byłoby sprzeczna z z zasadami WBO wynikającymi z przyjętego przez gminę Miejskiego Planu Adaptacji Do Zmian Klimatu. W ramach dotychczasowych projektów realizowanych na działkach nr 3/7, 3/16, 3,4 AM-5, obr. Lipa Piotrowska wykonano oświetlenie typu parkowego. Wprowadzenie kolejnych punktów oświetlenia spowoduje prześwietlenie tego terenu co wpłynie negatywnie na siedlisko bytujących zwierząt i ptaków. Mobilna scena wymaga stałego nadzoru i obsługi, które generowałyby koszty eksploatacji niewspółmiernie wysokie w stosunku do wartości danego projektu. Budowa przyłącza łączyłaby się z koniecznością prac ziemnych w Strefie Ochrony Drzew, wykonanie przyłącza bez budowy sceny byłoby niegospodarne, dodatkowo byłoby to już drugie przyłącze w tym miejscu, jedno znajduje się już przy budynku rady osiedla. W tym zakresie projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2 pkt 3), 6) i 8) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 350 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Na etapie opracowania dokumentacji projektowej konieczne będzie uzyskanie zaleceń/postanowień/decyzji konserwatorskich Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, których treść może mieć istotny wpływ na ostateczny kształt projektu. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 295 i 298.

Opis projektu

[PROJEKT WYCOFANY NA WNIOSEK LIDERA] Relaks nad rzeczką to przestrzeń dla animacji społeczno - kulturalnej dla mieszkańców osiedla Lipa Piotrowska.
Mobilna scena wraz z oświetleniem pozwoli na profesjonalną organizację lokalnych imprez artystycznych na osiedlu takich jak koncerty, spektakle, kabarety występy młodych lokalnych talentów, seniorów itp. To przestrzeń spotkań i integracji sąsiedzkiej. To miejsce relaksu i odpoczynku po pracy.
Projekt obejmuje również wyrównanie terenu. Projekt zakłada również montaż min. nawierzchni polipropylenowej do takich aktywności jak zumba, yoga, taniec towarzyski, potańcówki itp. Projekt zakłada również możliwość wybudowania pochylni dla osób niepełnosprawnych do bud. Działka na której planowany jest projekt to działka nr 3/7.

Uzasadnienie projektu

Na osiedlu brakuje Centrum Aktywności Lokalnej czy domu kultury. Natomiast potencjał młodych ludzi w aspekcie muzycznym, tanecznym czy teatralnym nie ma gdzie być realizowany. Osiedle potrzebuje niezbędnej infrastruktury, potrzebnej do zaspokajania podstawowych potrzeb w zakresie rozrywki, alternatywny spędzania czasu wolnego jak również możliwości rozwijania młodych talentów na arenie lokalnej.

Grupa beneficjentów projektu

Grupa odbiorców projektu to rdzenni mieszkańcy osiedla Lipa Piotrowska. Zarówno dzieci i młodzież w wieku 3-18 lat, jak i osoby dorosłe i seniorzy.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

1000

Elementy projektu

1 x Wyrównanie terenu
1 x Mobilna Scena i oświetlenie
1 x Przyłącze
1 x Nawierzchnia poliuretanowa
1 x Projekt
1 x Nasadzenia

Lokalizacja

Pomiń mapę

projekt osiedlowy Lokalizacja

Lipa Piotrowska Osiedle

Lokalizacja szczegółowa brak.

Kontakt z liderem projektu