W NFM zostaną wręczone International Classical Music Awards

W sobotę Andrzej Kosendiak, dyrektor Narodowego Forum Muzyki oraz przedstawiciele International Classical Music Awards – prezydent Remy Franck i sekretarz Nicola Cattò podpisali umowę na organizację ceremonii wręczenia laurów w dziedzinie muzyki klasycznej właśnie we Wrocławiu w 2023 roku. Nagrody przyznawane są od 2011 roku, za każdym razem w innym kraju. Polska była gospodarzem dwukrotnie – Warszawa w 2014 roku, a Katowice w 2018.

  • Sygnatariusze umowy między NFM a ICMA/fot. Sławek Przerwa/NFM


Najważniejsze nagrody muzyczne w NFM

Na pomysł, by to właśnie w Narodowym Forum Muzyki odbyła się gala wręczenia International Classical Music Awards wpadł Andrzej Kosendiak, kiedy to właśnie zespoły związane z wrocławską instytucją otrzymały dwie nagrody podczas ubiegłorocznej edycji.

Zobaczcie, które albumy wrocławskich artystów nagrodzono ICMA

– ICMA to w dzisiejszym muzycznym świecie najważniejsze międzynarodowe nagrody – przyznał szef Narodowego Forum Muzyki, a Jerzy Pietraszek, dyrektor Wydziału Kultury UMW podkreślił, że dzięki gali wręczenia ICMA Wrocław, tak bogaty w kulturę, raz jeszcze zaznaczy swoją ostotną pozycję na polskiej mapie życia muzycznego.

Nagrody przyznawane przez specjalistów

Warunkiem zdobycia nominacji do ICMA jest zgłoszenie nagrania przez przynajmniej dwóch członków International Classical Music Awards. W skład jury wchodzą przede wszystkim redaktorzy naczelni pism i rozgłośni muzycznych, głównie z Europy. Polskę reprezentuje w jury Jakub Puchalski z Polskiego Radia Chopin, tematycznej stacji radiowej Polskiego Radia. W gronie jurorskim zasiada także Maciej Chiżyński, redaktor odpowiedzialny za francuski tytuł „ResMusica”. 

W ubiegłym roku do ICMA, która jest przyznawana w 16 kategoriach nominowanych było 319 realizacji audio i wideo wyprodukowanych przez 107 wytwórni.

Wrocławskie Narodowe Forum Muzyki będzie organizatorem gali wręczenia International Classical Music Awards w 2023 roku. Partnerzy ze strony ICMA potwierdzili wysoki status sali koncertowej NFM, o której, jak zaznaczyli w relacji z podpisania umowy, wybitny dyrygent Simon Rattle Simon Rattle mówił, że jest jedną z najwspanialszych sal w Europie i z radością się w niej koncertuje. Zgłoś uwagę