wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:10

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Ulica Racławicka bliżej mostu

Trudno jeszcze wyrokować, ile będzie kosztowała budowa kolejnego odcinka ulicy Racławickiej w stronę Ślęzy (do miejsca, które w przyszłości ma być połączone mostem z aleją Piastów), ale pewne jest, że inwestycję chce zrealizować 3 chętnych.  Ceny, jakie zaproponowali, wahają się od niespełna 17 mln zł do ponad 24 mln zł.

Zainteresowani kontraktem są konsorcjum firm Pro Tra Building z Wrocławia z krakowską AG System (oferta warta ok. 18,3 mln zł) oraz przedsiębiorstwa znane już w naszym mieście z innych robót Heilit+Woerner (24,5 mln zł) i SKANSKA (16,8 mln zł). W przetargu, ogłoszonym przez spółkę Wrocławskie Inwestycje kilka dni temu, zostały otwarte oferty.

Zadaniem zwycięzcy będzie wybudowanie ok. 0,5 km odcinka nowej drogi. Dlaczego tak krótki fragment miałby kosztować tak drogo? Wyjaśnia Marek Szempliński, rzecznik Wrocławskich Inwestycji: Większa część tego zadania to budowa kanału odwodnieniowego. To nie jest inwestycja drogowa. To zupełnie osobny projekt, który wprawdzie ma także znaczenie dla rozbudowy ul. Racławickiej, ale przede wszystkim będzie służył całej okolicy.

Planowany kanał  ma ogromne znaczenie dla ewentualnych kolejnych inwestycji w tym rejonie. Bez rozbudowy systemu odwodnienia nie ma sensu planowane połączenie Racławickiej i alei Piastów mostem przez rzekę Ślęzę. Poważnie utrudnione są także inwestycje komercyjne, zwłaszcza deweloperskie.

To wstęp do przeprowadzenia kolejnych etapów projektu. Budowa ul. Racławickiej, czyli w konsekwencji  także budowy nowego mostu – mówi Marek Szempliński. Niemniej w ramach prowadzonego postępowania ma powstać półkilometrowy odcinek nowej jezdni ulicy Racławickiej, głównie dzięki spółce deweloperskiej MCA, która finansuje tę część przedsięwzięcia.

Rozstrzygnięcie przetargu powinno nastąpić do końca roku. Poza przeprowadzeniem budowy  wykonawca musi przygotować  projekt odwodnienia. Roboty budowlane rozpoczną się najprawdopodobniej w drugiej połowie przyszłego roku i powinny zakończyć się do końca 2015 r. RAM

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl