TIFF Open 2020 – nabór do konkursu

Trwa nabór zgłoszeń do TIFF Open 2020, który odbywa się w ramach 10. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii TIFF Festival 2020 // Procesy. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 kwietnia o godz. 23.59.  


TIFF Open to organizowany we Wrocławiu otwarty konkurs adresowany do twórców, wykorzystujących medium fotografii – studentów i absolwentów szkół artystycznych, amatorów i freelancerów, początkujących twórców, jak i doświadczonych, mających już dokonania na polskiej i zagranicznej scenie fotografów.

Xue Jiang, Wonderland, fot. Jerzy Wypych

Co roku, spośród setek nadesłanych zgłoszeń wyłaniani są laureaci, którzy prezentują świeże i nieszablonowe spojrzenie na fotografię oraz oryginalne, autorskie projekty artystyczne. Konkurs nie ma narzuconego tematu, jednak mile widziane są prace nawiązujące do hasła przewodniego – zarówno pod względem treści, jak i formuły ich wykonania. W tym roku są to Procesy.

Efekty konkursu

Spośród nadesłanych propozycji bedą wybrane co najmniej trzy najlepsze cykle, a ich autorzy zaproszeni zostaną do współtworzenia własnych wystaw w ramach 10. jubileuszowej edycji TIFF Festival 2020, który potrwa od 2 do 6 września we Wrocławiu.

Wszystkie wystawy tegorocznej edycji będą czynne dłużej i pozostaną otwarte przez minimum dwa tygodnie, w zależności od ekspozycji. W tym celu stworzona zostanie specjalna sekcja TIFF Open w przestrzeniach podwórka Ruska 46A, gdzie będzie odbędzie się Festiwal.

Robert Chase Heishman, Indefinite Free Time, fot. Jerzy Wypych

Laureaci konkursu będą również uczestniczyć w spotkaniach autorskich i oprowadzaniach.

W przygotowaniach do prezentacji podczas festiwalu, jak i podczas jego trwania, zwycięzcom TIFF Open zostanie udzielone profesjonalne wsparcie w realizacji ich autorskich projektów – merytoryczne, promocyjne i produkcyjne.

Ponadto jury wyłoni 12 wyróżnionych autorów, których prace zaprezentowane zostaną podczas specjalnego slideshowu podczas TIFF Festival 2020.

Jurorzy, regulamin, zgłoszenia, wyniki

Członkowie tegorocznego jur TIFF Open to Maciej Bujko i Paulina Anna Galanciak (liderzy i współtwórcy TIFF Festival), Casper Grey (niezależny kurator), Agata Połeć (producentka i kuratorka) i Kama Wróbel (Dyrektor artystyczna OP ENHEIM).

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie TIFF Festival. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 kwietnia br. do godz. 23.59 przez stronę: TUTAJ.

Odpowiedzi na pytania organozatorzy udzielają także pod adresami: open@tiff.wroc.pl lub center@tiff.wroc.pl

Wyniki zostaną ogłoszone do 17 maja br. na stronie festiwalu oraz na profilu TIFF Festival na Facebooku

Agnieszka Sejud, Hoax, TIFF Open 2019, fot. Jerzy Wypych

O TIFF Festival 2020 // Procesy

Będące tegorocznym hasłem przewodnim „procesy” powinny być rozumiane nie tylko jako ciągła ewolucja trwającego od 10 lat festiwalu, ale także jako proces przeobrażania się jego twórców: zmiany w stylach pracy, tematy przewodnie, myślenie o idei i formule przedsięwzięcia, jakim jest TIFF Festival.

Organizatorzy piszą również:

„Jeszcze szerzej myślimy o procesach w rozwoju samej fotografii, zmianach w sposobie myślenia o tym medium i jego miejscu w świecie sztuki współczesnej. Procesy rozumiemy również w odniesieniu do tożsamości jednostki, nieustannie przeobrażającej się w otaczającej ją rzeczywistości – jako zmiany prowadzące do redefiniowania siebie, zachodzące w świecie i w społeczeństwie, oraz ich wpływ na każdego z nas. Wydarzenia świadczące o tym, że potrzebujemy nieustającej definicji słowa stabilność”.

oprac. na podst. mat. organizatoraZgłoś uwagę